Naga Markets

2 spółki z rekordem notowań w czwartek. Akcje Biomedu-Lublin zyskiwały na zamknięciu 18,5%!2 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: LiveChat oraz Enelmed. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 15.10 do najmniejszego.

  • 2 spółki osiągnęły podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował LiveChat (9,2 mln zł.) a najmniejsze Enelmed (20,4 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia czwartkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Mocne spadki na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym minusie. WIG20 tracił na zamknięciu 2,55%, a WIG 2,29%. 2 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Enelmed (+2,67%).

Rekordziści z czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,763 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o 30% tych obrotów. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły wtorkową sesję 4,29% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 476 mln zł. i zdeklasował drugi w rankingu Mercator Medical, z obrotami na poziomie 144 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin oraz opisywany Mercator Medical.

XTB
Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here