Naga MarketskoparkaDrugi, co do wielkości na świecie producent sprzętu do wydobywania bitcoinów ogłosił wyprzedaż swoich produktów, aby “świętować” niedawną przecenę na najpopularniejszej kryptowalucie, podczas gdy drobni krypto-górnicy są wyciskani z rynku. Wyprzedaż na wzór Czarnego Piątku została ogłoszona przez chińską firmę Canaan Creative, która wielkością ustępuje miejsca jedynie firmie ASIC. Przedstawiciel przedsiębiorstwa Steven Mosher powiedział, że wszystkie ich koparki są do kupienia za 200 USD każda, aż do momentu wyczerpania zapasów. Wyjątkiem jest Avalon 911, który został już wyprzedany.


Zobacz również: Od dziś kupisz kawę za… Bitcoiny

Rynek krypto-górnictwa wszedł w fazę oczyszczania

Spadek Bitcoina i innych kryptowalut spowodował spadek rentowności w krypto-górnictwie i zmusił operatorów do sprzedaży swoich urządzeń górniczych z ogromną stratą. Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu, w Chinach sprzęt górniczy jest sprzedawany “na kilogramy”, co pokazuje jak duży zamęt wywołały ostatnie spadki cen.

Firma Canaan Creative zdecydowała się na masową wyprzedaż koparek niedługo po tym, jak Bitcoin spadł do najniższego poziomu w tym roku w okolice 3900 USD.

– Ostatnio patrzę, a cena BTC odbiła do poziomu 4300 USD i pomyślałem, że to dobra okazja do świętowania. Zwykle jak kryptowaluty rosną to podnosimy ceny sprzętu – tym razem stwierdziłem, że spróbujemy czegoś innego – powiedział Mosher.

Przedstawiciel firmy zauważył również, że to dobry test, aby zobaczyć kto jest w stanie przetrwać na niestabilnym rynku. Jednocześnie zachęca krypto-górników, aby pozostali zaangażowani i pełni nadziei. Podczas gdy większe firmy wydobywające mają wystarczające moce przerobowe, aby przetrwać silną przecenę, mniejsze są zmuszone porzucić biznes. Jak donosi Bloomberg, około 100 000 indywidualnych krypto-górników zamknęło w tym roku działalność.

Zobacz również: Quione: Bitcoin powyżej 20 tys. USD do końca 2019 r.

– Wchodzimy w fazę oczyszczania rynku z nisko-rentownych biznesów. Przetrwają ci, którzy mają dostęp do niskich kosztów energii i posiadają wystarczającą skalę przedsięwzięcia – powiedział Malachi Salcido, dyrektor generalny firmy wydobywającej kryptowaluty Salcido Enterprises.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here