Naga Markets190 zł na mBanku nie do przełamania. Podobne wyceny w 2 najnowszych rekomendacjach W wydanej przed przerwą świąteczną rekomendacji DM BDM dla spółki mBank, zaleca się kupno akcji banku z ceną docelową przy 192 zł. Podobną rekomendację w ostatnich dniach wydał Haitong Bank, wyceniając akcje spółki na poziomie 187,90 zł.

„Podwyższamy naszą cenę docelową dla mBanku do PLN 192/akcję z PLN 179 poprzednio oraz podnosimy rekomendację do Akumuluj ze Sprzedaj. Po 61% r/r spadku zysku netto w 2020 r. oczekujemy odbudowy w 2021 r. (24% r/r) oraz dalszego dynamicznego wzrostu w 2022 r. (45% r/r). ROE banku pozostanie niskie (2,8/4,0% w 2021/22) na co wpływ będą miały m.in. wysokie rezerwy na hipoteki FX. Biorąc jednak pod uwagę wzrost EPS a także dywidendę z zysku za 2021 r. uważamy, że obecna wycena 0,4x P/BV, z 29% dyskontem do mediany dla sektora, z nawiązką uwzględnia przewidywalne czynniki ryzyka” – uzasadniono w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie wskazuje się, że spółka całkiem dobrze radziła sobie w trakcie pandemii. Oczekuje się, że spółka odnotuje mocną poprawę wyników już w 2021 roku. DM BDM szacuje wzrost zysku netto w przyszłym roku aż o 40% r/r. Powinno to przełożyć się na wypłatę dywidendy:

„W naszych prognozach nie zakładamy wypłaty dywidendy z zysku za 2020 r. Spodziewamy się jednak, że relatywnie wysokie współczynniki kapitałowe, nawet pomimo dodatkowych buforów walutowych, umożliwią wypłatę 50% zysku za 2021 r. (stopa dywidendy 3,2%)” – dodano.

Blisko kluczowego oporu

Wykres mBanku wygląda słabo. Ostatnia zwyżka wyhamowała przy kluczowym oporze okolic 190 zł. Wybicie tego poziomu byłby pierwszym krokiem do technicznej poprawy sytuacji. Wydaje się jednak, że w nowym roku można oczekiwać podjęcia kolejnej próby wybicia, jeżeli znowu powieje optymizmem na szerokim rynku.

mbank


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here