Naga Markets1830 USD kluczową barierą do wzrostów na złocie - uważają Credit Suisse i DBS BankNotowania złota od początku października poruszają się w umiarkowanym trendzie wzrostowym. Wydaje się, że przede wszystkim pomagał w tym nieco słabszy dolar. Warto jednak pamiętać, że najbliższe dni przyniosą kolejne posiedzenie FED i jeżeli tylko rynek otrzyma kolejne jastrzębie sygnały, złoto może szybko wrócić do spadków.

Zdaniem ekspertów z Credit Suisse, notowania XAU/USD spadnie niebawem w okolice 1677-91 USD za uncję. Dopiero wybicie powyżej 1834/39 USD zasygnalizowałoby głębsze ożywienie i zanegowanie spadkowego scenariusza. „Jesteśmy umiarkowanie nastawieni w kierunku ewentualnego wybicia niżej, jednak tylko ruch poniżej 1691 USD/77 oznaczałby znaczący szczyt dla ważnej zmiany trendu spadkowego, ze wsparciem, które początkowo było widoczne na poziomie 1620/15 USD, przed 1565/60 USD” – uważają analitycy.Z kolei Benjamin Wong, strateg w DBS Banku jest zdania, że obecna technika wskazuje na możliwość krótkoterminowego byczego odwróconego wzoru głowy i ramion, który wymaga przełamania ponad 1830 USD. Widać więc podobieństwa do analizy Credit Suisse i generalnie, wybicie ponad rejon 1830 USD można traktować jako sygnał zmiany trendu.

Jeżeli scenariusz wybicia się sprawdzi, złoto będzie miało otwartą drogę przynajmniej do okolic 1930 USD, a może nawet do 1980 USD za uncję. Przełamanie poniżej 1720 USD zniweczyłoby jednak ten potencjalny, popytowy wzorzec.

gold

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here