Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Nowości od OX Markets – webinary oraz promocje – sprawdź!

Spojrzenie makroekonomiczne

Dobre dane dotyczące bilansu handlowego w Wielkiej Brytanii wpływają pozytywnie na funta szterlinga, który odrabia obecnie wcześniejsze straty w parach, gdzie jest walutą bazową. Jednakże członek MPC – Jona Cunliff na konferencji w Londynie stwierdził, że nie stawiałby raczej na zrównoważony wzrost zadłużenia w stosunku do PKB, a bilans zadłużenia gospodarstw domowych wydaje się zbyt duży w porównaniu do standardów z przeszłości. Pozostaje pytanie, czy BoE nie powinien zwracać większej uwagi na problem zadłużających się Brytyjczyków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś oczekujemy jeszcze na informacje o miejscach pracy w turystyce (JOLTS) dla Stanów Zjednoczonych, które mogą trochę osłabić bądź wesprzeć dolara, któremu nie są ostatnio przychylni inwestorzy, kierujący głównie swoją uwagę na “bezpieczną przystań” jaką jest jen japoński.

Późnym wieczorem (22:35) poznamy także dane z Amerykańskiego Instytutu Naftowego, który poinformuje o poziomach zapasów amerykańskiej ropy naftowej, benzyny i destylatów. 

Silne i słabe aktywa finansowe

Najsilniejszą walutą jest obecnie frank szwajcarski i to mimo niezbyt pomyślnych danych z rynku pracy, gdzie stopa bezrobocie (niewyrównana sezonowo) zwiększyła się w tym miesiącu do 3,8% z 3,7% jak oczekiwano. Jednak już dane wyrównane sezonowo wskazują na utrzymywanie się bezrobocia, na stałym poziomie 3,4%. Już od wczoraj bardzo słaby pozostaje dolar australijski, który traci w stosunku do innych walut.

SILNE: CHF
SŁABE: AUD

Wykres pary AUDCHF, gdzie AUD jest dziś najsłabszą walutą, a CHF najsilniejszą.
Wykres pary AUDCHF, gdzie AUD jest dziś najsłabszą walutą, a CHF najsilniejszą.

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDCAD

Osunięcia na AUDCAD prowadzą tę parę do zniesienia 50% dynamicznych wzrostów trwających od listopada ubiegłego roku. Słaby dolar australijski może nie powstrzymać spadków na tym poziomie i niedźwiedzie zepchną kurs niżej, do okolic 0.9640.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here