Naga Markets17% użytkowników PayPal w USA kupiło Bitcoina (BTC). Akcje spółki najwyżej w historiiZaledwie trzy tygodnie po tym jak PayPal umożliwił swoim użytkownikom w Stanach Zjednoczonych kupno Bitcoina (BTC) sondaż przeprowadzony przez Mizuho Securities pokazuje, że 17% nabyło już najstarszą kryptowalutę korzystając z nowej funkcjonalności. Co więcej 65% osób dokonujących transakcji BTC poprzez procesora płatności stwierdziło, że będzie korzystało z kryptowalut do kupowania usług oraz produktów w Internecie.

  • PayPal ogłosił, że ponad 300 milionów jego klientów będzie mogło kupować i sprzedawać Bitcoiny oraz inne kryptowaluty
  • Usługa ma wejść w życie w 2021 roku, jak na razie mogą z niej skorzystać mieszkańcy USA
  • Mizuho Securities przeprowadził ankietę wśród 380 klientów PayPala właśnie w Stanach Zjednoczonych

PayPal pomaga Bitcoinowi, BTC wspiera PayPala

Decyzja o udostępnieniu handlu kryptowalutowego i płatności w cyfrowych aktywach klientom PayPal okazała się korzystna zarówno dla samego procesora płatności, jak i dla Bitcoina. Eksperci są przekonani, że ostatnie wzrosty BTC są wywołane między innymi informacją opublikowaną przez notowaną na amerykańskiej giełdzie spółkę, której akcje z kolei we wtorek testowały poziom powyżej 220 dolarów, najwyższy w dotychczasowej historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mizuho Securities w swojej ankiecie pokazał, że 17% klientów PayPala w USA w przeciągu trzech tygodni od startu usługi kryptowalutowej dokonało nabycia BTC. Co więcej badanie pokazało jednocześnie, że traderzy BTC o wiele częściej korzystają z procesora płatności (nawet trzykrotnie częściej od pozostałych użytkowników).

Analityk Mizuho, Dan Dolev jest zdania, że udostępnienie transakcji kryptowalutowych w połączeniu z większym zaangażowaniem społeczności BTC w użytkowanie PayPala ma spowodować, że w 2021 roku wzrost przychodów spółki wyniesie nawet 20%.

To również może Cię zainteresować: 70 proc. nowowykopanych bitcoinów jest wykupywanych przez PayPalConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here