Naga Markets17 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!17 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: CD Projekt, Biomed-Lublin, Dino Polska, GPW, Neuca, Autopartn, Elemental, ERG, ABPL, Impel, Decora, K2Internt, PMPG, Kompap, Mikiland oraz Regnon. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 03.08 do najmniejszego.

  • 17 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował CD Projekt (273,6 mln zł.) a najmniejsze Regnon (5,4 tys. zł.). 

Zobacz również: Biomass ma nowy preparat biobójczy do walki z COVID-19. TKO na zamknięciu +200%!

Mocne wzrosty na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na sporych plusach. WIG20 zyskał na zamknięciu 2,08%, a WIG 2,11%. 17 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 17 spółek był Impel, którego akcje drożały dziś o ponad 29%, jednak ruch odbywał się przy bardzo niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z poniedziałkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się dużą zmiennością oraz niezłymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 1,11 mld zł. Główne indeksy bardzo mocno zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 273 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 110 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek Biomed-Lublin, XTB oraz Ten Square Games.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here