Naga Marketsbitcoin gold17-latek, który zhackował parę tygodni temu Twittera, jest, jak się okazuje, właścicielem BTC o wartości aż 3,3 miliona dolarów.

  • Poznajemy coraz więcej faktów dot. niedawnego hacku na Twittera.
  • Okazuje, że Graham Clark mimo młodego wieku jest milionerem.

Haker z milionami i zarzutami

Grahamowi Ivanowi Clarkowi postawiono 30 zarzutów karnych dot. m.in zhackowania Twittera. On i jego wspólnicy przejęli konta m.in. byłego prezydenta USA Baracka Obamy, miliarderów Billa Gatesa, Elona Muska i innych celebrytów. Za ich pomocą promowali przez kilka godzin scam, którego celem było wyłudzenie bitcoinów. Obiecywali naiwnym posiadaczom kryptowalut, że jeśli ci prześlą je na ich adres, ci wyślą im dwa razy więcej środków. Niestety udało im się nabrać trochę osób. Ponoć zebrali tak ok. 117 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz okazuje się, że Clark jest też właścicielem 300 bitcoinów – donosi Tamp Bay Times. Zespół prawny hakera twierdzi, że w kwietniu był on przedmiotem osobnego śledztwa. Wtedy nie został jednak oskarżony o popełnienie żadnego przestępstwa.

Obecnie został aresztowany i oskarżony w związku z włamaniem na Twittera. Jego kaucja wynosi 725 000 dolarów.

Problem z kaucją

Clark zapewne chętnie wpłaciłby kaucję, ale prokuratorzy twierdzą, że musi najpierw udowodnić, że jego pieniądze pochodzą z legalnych źródeł, ponieważ istnieją powody, by sądzić, że aktywa nastolatka są zdobyte w nielegalny sposób.

Clark był mózgiem hakerskiej operacji, której celem był Twitter. Był wspomagany przez 22-letniego Nima „Rolexa” Fazeli’ego z Orlando na Florydzie i Masona „Chaewona” Shepparda z Bognor Regis w Wielkiej Brytanii.

IRS poinformowało, że jego agenci służb „przeanalizowali blockchaina i zdezanonimizowali transakcje w Bitcoinie, umożliwiając identyfikację dwóch różnych hakerów”. Władze twierdzą, że dzięki temu dość szybko były w stanie ustalić, kto był odpowiedzialny za atak. W ten sposób cała trójka wpadła w ręce policji.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here