Naga MarketsBitcoin pomimo zeszłotygodniowych prób utrzymania się nad poziomem 450USD znowu spadł poniżej. W efekcie bariera cenowa nadal jest bardzo istotnym oporem na większości interwałów i to właśnie w jej okolicach inwestorzy powinni szukać sygnałów sprzedażowych lub liczyć na trwałe wybicie i dalsze wzrosty.

GRAJ NA BTC DZIĘKI BROKEROWI TOPOPTION


Do analizy wykresów wykorzystywane są przede wszystkim:

  • Linie trendu
  • Poziomy wsparć i oporów
  • Podstawowe formacji analizy klasycznej (trójkąty, kliny, flagi, chorągiewki)
  • Podstawowe formacje Price Action (pin bar, inside oraz outside bar)
  • Zniesienia Fibonacciego do wyznaczania potencjalnych wsparć oraz oporów

BTC/USD Monthly

btcusd monthly

Sytuacja na wykresie miesięcznym nie uległa dużej zmianie od zeszłotygodniowej analizy. Notowania nadal znajdują się pod poziomem 450.00, chociaż widoczna była próba wejścia powyżej tego istotnego oporu. Warto zauważyć, że 7 stycznia Bitcoin po raz pierwszy pokonał barierę 450 dolarów w 2016 roku. Wzrostów nie dało się jednak utrzymać i cena delikatnie korygowała.

Jak na razie rysuje się nam 5 świeca popytowa z rzędu (od dołków wrześniowych), jednak przed nami jeszcze kilka tygodni styczniowego tradingu, aby już teraz mówić o kształcie świecy monthly.

BTC/USD W1

btcusd w1

Wykres tygodniowy również nie uległ dużej zmianie i notowania cały czas są zamknięte w trzydziestodolarowej strefie. Pin bar z zeszłego roku jak na razie nie przyniósł silniejszych osunięć, gdyż cena może liczyć na wsparcie lokalnego poziomu 420.00USD. Zeszłotygodniowa świeca testowała intensywnie 450.00, jednak ostatecznie zamykała się tuż pod istotnym oporem.

BTC/USD D1

btcusd d1

Przechodząc na wykres dzienny widzimy, że w niedzielę, BTC/USD znowu znalazł się pod kilkumiesięczną linią trendu. Niedzielna świeca otwierała i zamykała się pod wspomnianą linią oraz oporem 450.00USD, w najbliższych dniach warto więc szukać w tym miejscu sygnałów sprzedażowych, które pozwolą otwierać krótkie pozycje.

BTC/USD H4

BTCUSD H41

Wykres intraday (H4) dokładniej obrazuje nam akcję cenową z ostatnich sesji. Widzimy, że cena przez długi czas walczyła z 450.00 od góry, ostatecznie jednak została zepchnięta w dół. W trakcie niedzielnej i poniedziałkowej sesji wspomniana przed chwilą linią trendu i horyzontalny opór były ponownie testowane jednak bezskutecznie, co spowodowało krótkoterminowe wzrosty. Na wysokości 440.00 rysuje się nam jednak nowe krótkoterminowe wsparcie, które jak na razie skutecznie blokowało zapędy niedźwiedzi do dalszego spychania ceny w dół.

W związku z powyższym strefa 450.00 na wszystkich interwałach nadal pozostaje najistotniejszym punktem dla Bitcoina.

INWESTUJĘ W BTCtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here