Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Wtorkowy kalendarz znowu silnie ograniczony – taka tendencja utrzyma się do końca tygodnia i dopiero Nowy Rok przyniesie ze sobą rynkowe ożywienie:

dane 29.12

Te artykuły również Cię zainteresują
Dwie pozycje, które interesują nas najbardziej to indeks cen domów oraz indeks zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie ten drugi może poruszać dolarem amerykańskim – prognozy wskazują na silny wzrost – gdyby się zrealizował USD powinien wzrastać.

Silne i słabe aktywa finansowe

W godzinach przedpołudniowych sytuacja na walutach G8 dosyć jasna – niska zmienność, najsilniejsze wzrosty obserwowane są natomiast na Antypodach. Dolar australijski oraz nowozelandzki nie mają sobie równych (przynajmniej jak na razie). Po drugiej stronie znajduje się natomiast funt szterling, który generuje straty.

SILNE: AUD, NZD
SŁABE: GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

GBPUSDDaily

Spadki na GBP/USD po świętach wyraźnie przyspieszyły, a dzisiaj cena zamyka się ponownie poniżej poziomu listopadowych dołków, które pokrywają się z 76,4% zniesienia Fibonacciego (wzrosty kwietniowo-czerwcowe). Jeżeli cena zamknie się pod tym oporem, wtedy powinniśmy spodziewać się testu wzrostowej linii trendu.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNZDUSD – na kluczowym oporze
Następny artykułAT&T – konsolidacja
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here