Naga MarketsZmiana wartości notowań walut w przeciągu ostatnich 5 dni.
Zmiana wartości notowań walut w przeciągu ostatnich 5 dni. Śledź samodzielnie wahania kursowe dzięki narzędziu HotForex.

W przeciągu ostatnich pięciu dni handlowych widać zdecydowany napływ środków w kierunku dolara amerykańskiego – wszystko za sprawą budowania się oczekiwań i pozycji przed decyzją w sprawie stóp procentowych. Dolar amerykański wyraźnie zyskiwał w stosunku do funta szterlinga, dolara australijskiego oraz dolara kanadyjskiego. Na pozostałych walutach koszyka G8 wzrosty były zdecydowanie mniej dynamiczne, jednak również zauważalne.

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Spready EUR/USD 0.1 – SPRAWDŹ![/pullquote]

Bardzo silne spadki obserwowane były natomiast na dolarze australijskim. Wszystko za sprawą dużej wrażliwości na deprecjację notowań globalnych rynków towarowych i surowcowych.

GBP traci praktycznie na całej szerokości tablicy zleceń – najnowsze dane makroekonomiczne sugerują bowiem, że Bank Anglii nie zdecyduje się na podwyżkę stóp w najbliższym czasie. Oczekiwania inwestorów powoli przesuwają się z drugiej połowy 2016 roku na początek 2017r. Bank Anglii obawia się skutków podwyżki stóp procentowych w wykonaniu FED. Z pewnością położy to dodatkową presję na Kablu.

GBP/USD D1

GBP/USD Daily
GBP/USD Daily

Funt na wykresie dziennym porusza się podażowo w związku z grudniowym posiedzeniem Banku Anglii. Spotkanie pokazało, że BoE skupił się głównie na osunięciach dynamiki zarobków. Cała retoryka banku została odebrana przez rynki dosyć gołębio i przesunęła w czasie oczekiwania odnośnie podwyżek stóp procentowych.

Od strony technicznej GBP/USD wygląda dosyć byczo. W obecnym środowisku makroekonomicznym cele dla shortów zlokalizowane są w okolicach 1.4955 oraz na wysokości kwietniowych dołków 1.4890.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here