Naga Markets160 mln czeków zapomogowych w drodze do Amerykanów. Pokryją tylko 45% wydatkówZapomogi rządu Stanów Zjednoczonych dla obywateli związane z lockdownem wywołanym pandemią Covid-19 będą w stanie pokryć jedynie połowę wydatków przeciętnego amerykańskiego gospodarstwa domowego, jak wynika z nowo opublikowanego badania.

  • “Stimulus check” o łącznej wartości 3400 dol. pokryje jedynie 45% wydatków przeciętnej 4-osobowej rodziny.
  • Przeciętny wydatek gospodarstwa domowego w tym okresie to 7351 dol. miesięcznie.
  • Pakiet stymulacji gospodarki ma łączną wartość 2,2 bln dol., a zapomogi dla obywateli to najważniejsza jego część.

CARES Act to za mało, twierdzą Amerykanie

Niemal 160 mln zapomóg jest już w drodze do amerykańskich domów. To właśnie ta finansowa pomoc jest trzonem rządowej stymulacji fiskalnej pn. CARES Act o astronomicznej wartości 2,2 bln dol.

Maksymalna wartość subwencji dla zarabiających poniżej 75 tys. dol. rocznie wynosi 1200 dol.. Choć może wydawać się, że taka kwota to dużo, to jednak z punktu widzenia osoby zwolnionej czy będącej na przymusowym niepłatnym urlopie – jest to względnie mało. A to wszystko z widmem długotrwałego bezrobocia i gigantycznej recesji na horyzoncie.

Raport LendingTree potwierdza, że to mało

Największy amerykański pożyczkodawca – LendingTree – w swoim badaniu przeanalizował 98 miast z największą ilością rodzin na mieszkańca, aby stwierdzić jaką realną pomoc oferuje rządowy program wsparcia obywateli. W tym celu, zebrano dane dotyczące wydatków gospodarstw domowych w założeniu otrzymywania kwoty 3400$ dla 4-osobowej rodziny. Na tą ilość pieniędzy składa się dwukrotnie po 1200$ na dorosłego obywatela (lub 2400$ na małżeństwo, które wspólnie się rozlicza) oraz po 500$ na dziecko.

Okazało się, że kwota ta wystarczy jedynie na pokrycie średnio 45% wydatków gospodarstwa domowego wydającego przeciętnie 7351$. Rzecz jasna, są to dane dotyczące całych Stanów Zjednoczonych, które charakteryzują się dużym regionalnym zróżnicowaniem dochodów i siły nabywczej pieniądza.

Mając to na uwadze, przeciętna amerykańska rodzina z McAllen w Teksasie, pokryje 96% swoich miesięcznych wydatków dzięki pieniądzom z CARES Act, natomiast przeciętne rodziny z San Francisco czy Bostonu w ogóle nie zakwalifikują się do pełnej kwoty zapomogi, z uwagi, że ich dochód przekracza 75 tys. dol. rocznie na dorosłego.

CARES Act: 3400 dol. zapomogi dla rodziny to zbyt mało jak wynika z nowego raportu
Siła wsparcia finansowego amerykańskich rodzin dzięki “stimulus check”. Źródło: LendingTree

Jedynie w 34 na 98 badanych miastach, przeciętne rodziny otrzymają finansowe wsparcie, które pokryje więcej niż 50% miesięcznych wydatków. To pesymistyczne wiadomości, biorąc pod uwagę fakt, że w badaniu SimplyWise 63% respondentów stwierdziło, że w przeciągu 3 miesięcy będą potrzebować kolejnej transzy finansowego wsparcia od rządu.

Zobacz również: Kurs dolara najwyżej do juana od 12 lat, krajowe kryptowaluty coraz bliżej – wykresy maja

Sytuacja rynku pracy w Stanach Zjednoczonych zaczyna być dramatyczna. Już ponad 40 mln osób zgłosiło się po zasiłki dla bezrobotnych w wyniku obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Według ekspertów ta liczba i tak jest mniejsza niż rzeczywista ilość Amerykanów, którzy stracili pracę od początku marca 2020 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here