Naga Markets160 mln czeków zapomogowych w drodze do Amerykanów. Pokryją tylko 45% wydatkówZapomogi rządu Stanów Zjednoczonych dla obywateli związane z lockdownem wywołanym pandemią Covid-19 będą w stanie pokryć jedynie połowę wydatków przeciętnego amerykańskiego gospodarstwa domowego, jak wynika z nowo opublikowanego badania.

  • “Stimulus check” o łącznej wartości 3400 dol. pokryje jedynie 45% wydatków przeciętnej 4-osobowej rodziny.
  • Przeciętny wydatek gospodarstwa domowego w tym okresie to 7351 dol. miesięcznie.
  • Pakiet stymulacji gospodarki ma łączną wartość 2,2 bln dol., a zapomogi dla obywateli to najważniejsza jego część.

CARES Act to za mało, twierdzą Amerykanie

Niemal 160 mln zapomóg jest już w drodze do amerykańskich domów. To właśnie ta finansowa pomoc jest trzonem rządowej stymulacji fiskalnej pn. CARES Act o astronomicznej wartości 2,2 bln dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Maksymalna wartość subwencji dla zarabiających poniżej 75 tys. dol. rocznie wynosi 1200 dol.. Choć może wydawać się, że taka kwota to dużo, to jednak z punktu widzenia osoby zwolnionej czy będącej na przymusowym niepłatnym urlopie – jest to względnie mało. A to wszystko z widmem długotrwałego bezrobocia i gigantycznej recesji na horyzoncie.

Raport LendingTree potwierdza, że to mało

Największy amerykański pożyczkodawca – LendingTree – w swoim badaniu przeanalizował 98 miast z największą ilością rodzin na mieszkańca, aby stwierdzić jaką realną pomoc oferuje rządowy program wsparcia obywateli. W tym celu, zebrano dane dotyczące wydatków gospodarstw domowych w założeniu otrzymywania kwoty 3400$ dla 4-osobowej rodziny. Na tą ilość pieniędzy składa się dwukrotnie po 1200$ na dorosłego obywatela (lub 2400$ na małżeństwo, które wspólnie się rozlicza) oraz po 500$ na dziecko.

Okazało się, że kwota ta wystarczy jedynie na pokrycie średnio 45% wydatków gospodarstwa domowego wydającego przeciętnie 7351$. Rzecz jasna, są to dane dotyczące całych Stanów Zjednoczonych, które charakteryzują się dużym regionalnym zróżnicowaniem dochodów i siły nabywczej pieniądza.

Mając to na uwadze, przeciętna amerykańska rodzina z McAllen w Teksasie, pokryje 96% swoich miesięcznych wydatków dzięki pieniądzom z CARES Act, natomiast przeciętne rodziny z San Francisco czy Bostonu w ogóle nie zakwalifikują się do pełnej kwoty zapomogi, z uwagi, że ich dochód przekracza 75 tys. dol. rocznie na dorosłego.

CARES Act: 3400 dol. zapomogi dla rodziny to zbyt mało jak wynika z nowego raportu
Siła wsparcia finansowego amerykańskich rodzin dzięki “stimulus check”. Źródło: LendingTree

Jedynie w 34 na 98 badanych miastach, przeciętne rodziny otrzymają finansowe wsparcie, które pokryje więcej niż 50% miesięcznych wydatków. To pesymistyczne wiadomości, biorąc pod uwagę fakt, że w badaniu SimplyWise 63% respondentów stwierdziło, że w przeciągu 3 miesięcy będą potrzebować kolejnej transzy finansowego wsparcia od rządu.

Zobacz również: Kurs dolara najwyżej do juana od 12 lat, krajowe kryptowaluty coraz bliżej – wykresy maja

Sytuacja rynku pracy w Stanach Zjednoczonych zaczyna być dramatyczna. Już ponad 40 mln osób zgłosiło się po zasiłki dla bezrobotnych w wyniku obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Według ekspertów ta liczba i tak jest mniejsza niż rzeczywista ilość Amerykanów, którzy stracili pracę od początku marca 2020 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here