Naga MarketsDrogowskaz Brexit na tle Big BenaPo godzinie 13 na rynek wypłynęła informacja o uzyskaniu przez Theresę May wystarczającego parlamentarnego poparcia w zaplanowanym głosowaniu ws. wotum zaufania dla jej urzędu. Jak wynika z wpisu politycznej redaktorki BBC – Laury Kuenssber, aktualnie 158 osób popiera brytyjską premier. Jedynie 33 osoby chce opowiedzieć się przeciwko.


Należy jednak pamiętać, że głosowanie jest tajne. Oddane głosy będą więc anonimowe, i dopiero ostateczny wynik będzie znaczący. Zaraz po wpisie Kuenssebr funt brytyjski ruszył do góry. Na parze GBP/USD można było zaobserwować wzrost na ponad 50 pipsów. Nieoficjalne poparcie w postaci 158 głosów daje premier większą pewność co do ostatecznego przyznania jej wotum zaufania.

Informacja o chęci wycofania Theresy May ze stanowiska pojawiła się we wtorek w godzinach wieczornych, spychając kurs funta szterlinga na wielomiesięczne minima.

Sytuacja techniczna na wykresie funta (GBP)

Patrząc technicznie na wykres, kurs GBP/USD w dalszym ciągu znajduje się w trendzie spadkowym i tylko wyjście powyżej 1,2680 byłoby szansą na większą korektę wzrostową, jak na razie strefa przy wspominanym poziomie jest kluczowym oporem.

Wykres pary walutowej GBPUSD
GBP/USD interwał D1

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy, cena dotarła do intradayowego oporu – 1,2605. Miejsce to wynika z równości z poprzednim ruchem korekcyjnym. Jeżeli kurs odbije w tym miejscu, to celem dla sprzedających będzie wybicie nowych dołków. Z drugiej strony pokonanie górnego ograniczenia prostokąta może doprowadzić do testu strefy oporu z interwału D1 – 1,2680

GBP/USD interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here