Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

Polski rynek oczekuje decyzji w sprawie stóp procentowych NBP po dwudniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, którego podsumowanie powinniśmy poznać w godzinach popołudniowych. Analitycy są jednak zgodni, że stopa referencyjna, depozytowa, lombardowa oraz redyskontowa zostaną utrzymane na obecnych poziomach, to jest kolejno 1,50%, 0,50%, 2,50% oraz 1,75%. Co więcej część ekspertów twierdzi, że obecny skład RPP nie podejmie żadnych poważniejszych decyzji w sprawie polityki pieniężnej, czekając na przetasowania w składzie w związku ze zmianą opcji politycznej po wyborach parlamentarnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejszy poranek upływał pod hasłem publikacji PMI usługowego na Starym kontynencie. Wyniki pod względem spójności z prognozami mieszane, jednak cały czas utrzymywana jest bardzo dobra tendencja:

kalendarz 04.11

W dzisiejszym kalendarzu to jednak dopiero początek – środowa sesja przyniesie jeszcze sporo istotnych odczytów:

  • 14:30 – USA – handel zagraniczny
  • 14:30 – Kanada – bilans handlu zagranicznego
  • 15:45 – USA – PMI usługowe Markit
  • 16:00 – Polska – wyrok TK ws. reformy OFE
  • 16:00 – USA – PMI pozaprzemysłowe ISM
  • 16:00 – Polska – komunikat po posiedzeniu RPP
  • 23:25 – Australia – wystąpienie Glenna Stevensa z RBA

Silne i słabe aktywa finansowe

Zmienność na rynkach finansowych, kolejny dzień z rzędu niska. Rankiem wyraźnie w górę szedł dolar australijski, obecnie jednak wyhamowuje (wzrosty nadal w stosunku do EUR i NZD). Najsłabszą walutą sesji w tym momencie jest EUR i NZD. Ciężko wskazać natomiast lidera.

SILNE: AUD
SŁABE: EUR, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

BRENTH4.png 04.11

Ropie brent w końcu udało się pokonać poziom 50USD/baryłka – pod którym utrzymywała się od pierwszej połowy października. Wybicie przyszło wraz z poprawą koniunktury na rynkach towarowych wczorajszego popołudnia. Cena testowała 50% zniesienia miesięcznej tendencji spadkowej, co poskutkowało utworzeniem się wzrostowej świecy pin bar. Warto szukać okazji do dalszego rozszerzania ruchu – należy jednak zachować ostrożność, gdyż główny obraz rynku jest podażowy.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here