Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Tak jak wspominałem już w porannym komentarzu makroekonomicznym, piątkową noc zdominowała Japonia – poznaliśmy szereg odczytów CPI. Najważniejszy z nich czyli narodowa CPI r/r uplasowała się na poziomie 0.0% (poprzednio 0.2%). Po godzinie 04:00 naszego czasu opublikowane zostało oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej BoJ (więcej na ten temat w podsumowaniu). Ku zaskoczeniu szerokiego rynku Bank Japonii nie poszerzył luzowania utrzymując stopy procentowe i program QQE na niezmiennym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najważniejszą informacją przedpołudnia były natomiast dane z rynku pracy i wyniki inflacyjne w strefie EUR. Ogólny obraz prezentuje się pozytywnie:

  • Stopa bezrobocia – 10.8%, prognozowano 11.0%, poprzednio 11.0%
  • Inflacja CPI r/r – 0.0%, prognozowano 0.0%,, poprzednio -0.1%
  • Inflacja bazowa r/r – 1.0%, prognozowano 0.9%, poprzednio 0.9%

Pomimo tego, pierwsza reakcja rynków na dane była spadkowa. Na wykresie EUR/USD M5 w pierwszych pięciu minutach od pojawienia się danych widzieliśmy osunięcia o kilkanaście pipsów, które zepchały cenę ponownie pod 1.10.

Zanim rozpoczniemy pierwszy listopadowy weekend przed nami jeszcze trochę danych popołudniowych. Najważniejsze ujmuje poniższy screen:

dane 30.10

Zarejestruj się w Promocji HotForex Poland i odbierz wyjątkowe nagrody

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: NZD

SŁABE: USD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

NZDUSDH4 30.10

Od pierwszej połowy października notowania NZD/USD przesuwają się w szerokiej konsolidacji pomiędzy 0.6615 oraz 0.6900. Dodatkowo dolne ograniczenie ruchu bocznego wspierane jest przez 38,2% zniesienia tegorocznych wzrostów. W piątek Kiwi jest najdynamiczniej wzrastającą parą (w godzinach przedpołudniowych). Cena powinna piąć się w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji. Dopóki jednak nie opuści zaznaczonego na pomarańczowego zakresu, trudno będzie podjąć jakąkolwiek decyzje – pozostaje nam jedynie range trading.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here