Naga Markets



haker przed komputeremLiczba zainfekowanych portfeli Electrum osiągnęła liczbę 152 000 po trwającym ataku Denial-of-Service (DoS). Raport w tej sprawie został przygotowany przez firmę Malwarebytes, zajmującą się oprogramowaniem antywirusowym.

Malwarebytes odkryło, że liczba zainfekowanych portfeli wyniosła aż 152 000, a wartość skradzionych funduszy wzrosła do 4,6 miliona USD. Firma zdołała wskazać program za to odpowiedzialny – trojan BeamWinHTTP.

Największa koncentracja atakujących botów znajduje się podobno w regionie Azji i Pacyfiku, ale też Brazylii oraz Peru. Ich liczba jednak stale rośnie, a tym samym stanowi rosnące zagrożenie dla użytkowników.

Wojna w sieci

Na początku kwietnia media poinformowały po raz pierwszy, że trwający atak DoS na sieć Electrum został rzekomo rozpoczęty przez złośliwy botnet złożony z ponad 140 000 botów. Atak miał na celu kradzież BTC użytkowników portfela poprzez skierowanie ich do fałszywej wersji oprogramowania Electrum.

Atakujący zaimplementowali własne serwery Electrum, na których umieszczono fałszywe  wersje portfela, aby zrealizować włamanie. Jak w praktyce to działało? Po tym, jak użytkownicy zsynchronizują swój zainfekowany portfel Electrum ze szkodliwym serwerem, mają za zadanie „zaktualizować” swojego klienta za pomocą zhakowanej wersji, co ostatecznie prowadzi do natychmiastowej utraty środków zawartych w starych wersjach.

Masowe kradzieże

W grudniu zeszłego roku ataki hakerskie pozwoliły cyber-złodziejom ukraść prawie 250 BTC (wartych około 937 000 USD w tym czasie).

W kwietniu portfel sprzętowy produkcji firmy Ledger wykrył złośliwe oprogramowanie atakujące jego aplikację komputerową. Szkodliwe oprogramowanie lokalnie zastępowało aplikację Ledger Live, infekując jednak tylko komputery z systemem Windows. Ledger zauważył ponadto, że szkodliwe oprogramowanie nie może zagrozić komputerom użytkowników ani ukraść cyfrową walutę, ale stanowi jedynie atak phishingowy, którego celem jest tylko kradzież danych identyfikacyjnych softu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jeszcze ciekawsze informację można wywnioskować z analizy Globalnego Wskaźnika Zagrożeń (Global Threat Index). Ponoć dynamicznie rośnie liczba ataków typu maleware dot. ukrytego kopania kryptowalut. Co więcej, okazuje się, że problem dotyczy coraz częściej iPhone’ów.

“Naukowcy z Check Point wykryli wzrost liczby ataków złośliwego oprogramowania dot. krypto-wydobycia o około 400% w stosunku do iPhone’ów. Wzrost odnotowano w ostatnich dwóch tygodniach września, kiedy to znacznie wzrosły ataki na użytkowników przeglądarki Safari ” – informację podała organizacja w swoim raporcie.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here