Naga Marketsczarny piątek24 września 1869 roku miał miejsce pierwszy „Czarny Piątek” w Stanach Zjednoczonych. W 150 rocznicę tego wydarzenia warto sobie przypomnieć to i owo o tym dniu. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Makrologia”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze świata. Więcej dowiesz się oglądając cały program!


“Czarny Piątek” przestrogą dla kolejnych pokoleń?

Całość zaczęła się od wojny secesyjnej i odbudowy po niej. W ciągu kilku lat pożyczki na cele wojenne i odbudowy podskoczyły z $64 mln do $2,8 mld w dniu wyboru Ulyssesa S. Granta na Prezydenta USA. Kolejnym problemem napędzającym kryzys była emisja pierwszych papierowych pieniędzy, które nie miały pokrycia w złocie i nie były na nie wymienialne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozpoczęło to skokowe wzrosty cen złota, wierząc, że rząd spłaci wartość „zielonych” w złocie. Prezydent Grant chciał przywrócić gospodarkę narodową do przedwojennych standardów monetarnych, a jedną z pierwszych rzeczy, które zrobił jako prezydent w 1869 r., Było podpisanie ustawy o kredycie publicznym, która spłaci amerykańskie obligacje „złotem lub jego ekwiwalentem”. Grant uważał, że ponowne wprowadzenie do obiegu „zdrowych pieniędzy” opartych na złocie jest najlepszym podejściem do przywrócenia gospodarki – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here