Naga Marketsdepp johnyMiesięcznik “Rolling Stone”* ujawnił szczegóły pozwu Johny Deppa przeciwko firmie “The Management Group”, prowadzonej przez wieloletniego menedżera biznesowego Deppa – Joela Mandela i jego brata Roberta, za zaniedbanie i naruszenie obowiązków powierniczych oraz liczne oszustwa.


W pozwie podano między innymi, że za wiedzą TMG siostrze Deppa, Christi przekazano 7 milionów dolarów, a jego asystentce Nathan Holmes 750 000 dolarów, bez jego wiedzy, oraz że zapłacił IRS ( urząd do pobierania kar za nieterminowe wpłaty podatków) ponad 5,6 miliona dolarów z tytułu opóźnionych opłat. W pozwie aktor żąda od TMG ponad 25 milionów dolarów, co odpowiada dziesiątkom milionów, które TMG nielegalnie pobrała w formie prowizji, plus wszelkie dodatkowe odszkodowania, które sąd uzna za stosowne.

Informacja umieszczona w Rolling Stone pozwala na bliższe przyjrzenie się, w jakiej sytuacji znajduje się znany aktor, borykający się dziś z problemami finansowymi i rodzinnymi. Żona aktora, Amber Heard – oskarżyła gwiazdora o stosowanie wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej. Na dowód pokazała się publicznie z ranami na twarzy i podbitym okiem, rzekomo tuż po jednej z awantur. Gwiazda twierdziła, że Depp przez większość ich małżeństwa był pod wpływem narkotyków, a tuż przed jej odejściem rzucał w nią różnymi przedmiotami i zapewne nie były to czarne perły…

Ale ponieważ nasz portal poświęcony jest głownie finansom, więc zostawmy na boku sprawy małżeńskie i przyjrzyjmy się najbardziej ekstrawaganckim wydatkom, które doprowadziły aktora do przepuszczenia takiej kwoty jak w tytule.
Rolling Stone pisze, że sytuacja aktora jest niekomfortowa, stwierdzając: “Szacuje się, że Depp zarobił 650 milionów dolarów na filmach, które z kolei zarobiły netto 3,6 miliarda dolarów. Prawie nic z tego już nie zostało”

12 sposobów na wydanie 600 mln USD wg. Johny Deppa.

 1. Zacznijmy od tego, że aktor ma nieodparty i niekontrolowany popęd zakupowy, powodujący nadmierne, kosztowne wydatki tak zwany “zakupoholizm” – wyceniony na 2 miliony dolarów miesięcznie , w tym rzekomo kwotę 30.000 dolarów wydawaną miesięcznie na wino. Depp podobno skwitował tą informację stwierdzeniem: –“Wino to nie jest inwestycja, wypijasz je zaraz po zakupie”, a jego oficjalna reakcja na ten zarzut typowa w jego stylu – “To obraźliwe powiedzieć, że wydaję 30.000 dolarów na wino, bo to było o wiele więcej”. Widać nie było w pobliżu Biedronki…
 2. Podaje się również, że wydał 75 milionów dolarów na zakup 14 rezydencji.
 3. 7.000 dolarów wydał na kanapę z zestawu “Keeping Up With the Kardashians” dla swojej córki.
 4. Zapłacił 3 miliony dolarów, aby wystrzelić z armaty popioły pisarza “gonzo” Huntera S. Thompsona ** w niebo, aktor skomentował: “Przy okazji, to nie było 3 miliony dolarów, aby wystrzelić Huntera w pieprzone niebo. To było 5 milionów dolarów, cena wzrosła, bo chciałem by ta armata była co najmniej o jedną stopę wyższa od Statui Wolności”

  Prochy Huntera Thompsona wylatują w powietrze
 5. Ponad 70 gitar.
 6. 200 dzieł sztuki, w tym dzieła Basquiats i Warhola.
 7. 45 luksusowych pojazdów.
 8. 200.000 dolarów miesięcznie to koszty prywatnych podróży lotniczych.
 9. Prywatny inżynier dźwięku, który pełnił rolę suflera i podpowiadał teksty przez specjalny system elektroniczny w czasie kręcenia scen filmowych.
 10. 12 magazynów pełnych hollywoodzkich pamiątek (duża ich częścią poświęcona jest Marlon Brando i Marilyn Monroe).
 11. 1,2 mln dolarów na utrzymanie lekarza na wezwanie.
 12. 1,8 mln dolarów rocznie na całodobową ochronę, również dla jego starszej matki.

No cóż, można to skwitować znanym polskim powiedzeniem -“A kto bogatemu zabroni… bogato żyć ?”


Rolling Stone – czasopismo założone w 1967 w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej. Nazwa pochodzi od tytułu piosenki Boba DylanaLike a Rolling Stone” – manifestu ideowego hippisów, odnoszącego się do angielskiego przysłowia „A rolling stone gathers no moss” (Toczący się kamień nie porasta mchem).

** Popioły gonzo-dziennikarza Huntera S. Thompsona zostały wystrzelone w niebo z armaty w Aspen w Kolorado. Przyjaciele i wielbiciele zebrali się na imprezie w domu pisarza w USA, sześć miesięcy po tym, jak się tam zastrzelił. Jego prochy zostały wystrzelone z 150-metrowej wieży zwieńczonej czerwoną pięścią z dwoma kciukami – symbolem wolnego od ruchu kołowego, pierwszoplanowego dziennikarza “gonzo” H.S. Thompsona. Johnny Depp, który grał Thompsona w filmie według scenariusza opartego na jego książkce “Fear and Loathing in Las Vegas”, zapłacił za działo. Fajerwerki niosące popiół pisarza eksplodowały nad jego memoriałem w pobliżu jego domu Owl Farm.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here