Naga Markets12 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!12 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Datawalk, Krvitamin, Elemental, Krec, Pragmafa, Venturein, Digitree, Oex, Kompap, PMPG, Ampli oraz Regnon. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 30.07 do najmniejszego.

  • 12 spółek osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Datawalk (16,2 mln zł.) a najmniejsze Regnon (3,2 tys. zł.). 

Zobacz również: Biomass ma nowy preparat biobójczy do walki z COVID-19. TKO na zamknięciu +200%!

Tąpnięcie na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na olbrzymim minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 3,36%, a WIG stracił 3,88%. 12 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 25 spółek był Regnon, którego akcje drożały dziś o ponad 36%, jednak ruch odbywał się przy bardzo niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z czwartkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się dużą zmiennością oraz bardzo wysokimi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 1,37 mld zł. Główne indeksy bardzo mocno traciły na wartości, by osiągnąć sesyjne minimum na zamknięciu o godzinie 17:00. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 239 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu XTB, z obrotami na poziomie 114 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek Mercator Medical, Biomed-Lublin oraz wspomniane wcześniej XTB.

Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here