Naga MarketsWysoka grzywna i kilka lat więzienia w związku z oszustwami na FX
Wysoka grzywna i kilka lat więzienia w związku z oszustwami na FX

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała, że nałożyła karę grzywny na oskarżonych w procesie o prowadzenie oszukańczych praktyk w zakresie rynku walutowego, które obejmowały sprzeniewierzenie klienckich funduszy i podawanie fałszywych informacji w celu ukrycia oszustwa. Zgodnie z decyzją Komisji nieuczciwy traderzy muszą zapłacić $11,6 miliona dolarów, aby pokryć wyrządzone szkody.


Zakończenie sprawy z 2014 roku

Jak wynika z oficjalnej noty prasowej CFTC, styczniowa decyzja pozwoliła sfinalizować sprawę ciągnącą się od 2014 roku, dotyczącą przedsiębiorstwa EJS Capital Management (EJS) oraz dwóch osób fizycznych – Aleksa Wladimira Ekdeshmana i Edwarda J. Servidera.

Te artykuły również Cię zainteresują
CFTC, USA, ComparicOskarżeni w okresie pomiędzy kwietniem 2013 – majem 2014 mieli przyjąć ponad $2 miliony od około 112 inwestorów w celu handlu na rynku Forex, przywłaszczając jednak większość środków na własne potrzeby i wydatki biznesowe. CFTC ustaliło, że nieuczciwi traderzy prezentowali swoim klientom sfałszowane oświadczenia finansowe mające pokazywać rzekome zyski – w rzeczywistości jednak, depozyty nie trafiały na realny rynek i nie wygenerowano żadnych przychodów. Na stronie EJS miały znajdować się również nieprawdziwe sprawozdania podsumowujące historyczne wyniki podmiotu.

Jakie konsekwencje czekają oszustów?

Zgodnie z decyzją amerykańskiej CFTC i nowojorskiego sądu oskarżeni muszą:

  • Zapłacić ponad $2,3 miliona zadośćuczynienia poszkodowanym inwestorom
  • Zwrócić wszystkie nieuczciwe wygenerowane zyski w wysokości ponad $2,3 miliona
  • Zapłacić $7 milionów w karach cywilnych
  • Dodatkowo EJS, Ekdeshman i Servider mają dożywotni zakaz świadczenia usług finansowych na terenie USA
  • Oprócz tego przedsiębiorstwa ESF i EMM musza oddać łącznie $555 tysięcy, które otrzymały od EJS
  • Alisa Ekdeshman – żona oskarżonego – otrzymała nakaz zwrotu $205 tysięcy, które otrzymała od EJS
  • Ekdeshman w związku z postawionymi oskarżeniami w trwającym jednocześnie postępowaniu karnym, został skazany na 87 miesięcy pozbawienia wolności (wyrok zapadł w czerwcu 2015 roku)
  • Servider cały czas oczekuje na proces w związku z oszustwami drogą mailową

Ostatni raz o działaniach CFTC informowaliśmy pod koniec grudnia, kiedy Komisja nagłośniła sprawę innego nieuczciwego tradera. Miał wyłudzić prawie $1 milion od lokalnej społeczności kościelnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here