Naga Markets2Mamy środek tygodnia. Proponuje w takim razie na chwilę odsapnąć od wykresów i skupić się na temacie, który być może niejednokrotnie pojawiał się w twoich myślach. Mam tu na myśli: szczęście, a raczej bycie szczęśliwym oraz to z czym się bezpośrednio wiąże.


Jestem przekonany, że bycie szczęśliwym daje bardzo dużo energii do codziennych zmagań z rynkiem. Jeśli chodzi o temat szczęścia, mnisi tybetańscy nie mają sobie równych. Każdy z nas natomiast definiuje je inaczej. Proponuje zapoznanie się z cytatami Dalai Lamy, które być może przedefiniują twój pogląd na związane z nim zagadnienia.

14-sty Dalai Lama urodził się jako Lhamo Dondrub w Tybecie 80 lat temu. Uciekł z domu podczas chińskiej okupacji Tybetu i szybko utworzył rząd na uchodźstwie.

Mnich był duchowym przywódcą swego ludu i jego religii odkąd skończył 15 lat. Jest on także czołowym pisarzem i filozofem w ramach tybetańskiego buddyzmu.

W roku 1989 otrzymał pokojową nagrodę Nobla i kontynuował swoją podróż po świecie głosząc słowa na temat współczucia, natury prawdy i szczęścia.

Poniżej znajdziesz niektóre z jego najbardziej inspirujących przekazów na temat szczęścia, które odnalazł BusinessInsider.

Cytaty Dalai Lamy


O odpowiedzialności

3


O wpływie

9


O potrzebach

4


O zasadach

10


O perspektywach

7


O poszukiwaniach

8


O sporach

5


O współczuciu

13


O duchowości

14


O satysfakcji

6


O religii

11


O sensie

1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here