Naga Markets

12. Bitcoin Pizza Day. Branża kryptowalut świętuje pierwszy komercyjny zakup z użyciem BTC!Historia dzisiejszego święta zaczęła się w 2010 roku, kiedy jeden z pierwszych użytkowników Bitcoina napisał na forum, że chciałby przy pomocy BTC zapłacić za przygotowanie i wysłanie do 2 pizz. Kilka dni od wystawienia ogłoszenia mężczyzna poinformował, że udało mu się dopiąć swego, a pierwszy komercyjny zakup opiewał na sumę 10 000 monet, które w tamtych czasach można było wymienić na 42 dol. Dziś byłoby to kilkaset milionów, a na pamiątkę tamtego wydarzenia, każdego roku społeczność świętuje Bitcoin Pizza Day.

Bitcoin Pizza Day – 12. rocznica pamiętnej transakcji

Ponad dekadę temu mało kto przypuszczał, że Bitcoin zyska aż tak dużą popularność, a wartość 10 000 BTC wzrośnie w ciągu 12 lat z 41 dol. do 292 174 439 dol.Warto podkreślić, jak ogromną drogę przebyła kryptowaluta przez ostatnie 12 lat. W 2010 r. Laszlo Hanyecz, bo tak miał na imię wspomniany we wstępnie użytkownik, nie miał możliwości skorzystania z procesorów płatności i systemów obsługujących Bitcoina. Transakcja została więc umówiona poprzez forum dyskusyjne Bitcoin Talk, a dzisiaj za jej równowartość można by zakupić całą sieć serwującą pizzę.

Od tego czasu BTC stał się najpopularniejszą kryptowalutą, za pomocą której użytkownicy mogą płacić za produkty światowych marek takich jak: Gucci, Coca Cola, PayPal, Starbusks, Microsoft, czy AXA.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Ponadto znaczna część internetowego handlu rozliczana jest właśnie w kryptowalutach, a duże firmy coraz chętniej sięgają po wygodnego i bezpiecznego w użyciu Bitcoina, traktując go często jako rezerwy kapitałowe.

NED

Przypomnijmy także, że pod koniec lutego 2018 roku Hanyecz powtórzył swój historyczny wyczyn. Po prawie ośmiu latach od wydania 10 tysięcy Bitcoinów w restauracji Papa John’s pizzas na zamówienie dwóch pizz, ta sama usługo kosztowała go 0,00649 BTC i posłużyła jako test dziania sieci Lightning.

Giełdy kryptowalutowe świętują 12. Bitcoin Pizza Day

22 maja to także świetna okazja dla różnego rodzaje podmiotów związanych z sektorem kryptowalut. Jak co roku wiele giełd oraz platform handlowych oferuje liczne konkursy, giveawaye, czy zniżki, mające zachęcić swoich użytkowników do korzystania z płatności BTC.

Jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych Huobi przeznaczyła na tegoroczne święto 50 BTC, które zostaną rozdzielone między użytkowników biorących udział w specjalnie przygotowanej na tą okazję zabawie.

Firma zaplanowała dla swoich klientów różne zadania, które pozwolą im zebrać pięć kart składników: “mąkę”, “ser”, “warzywa”, “przyprawy” i “mięso”, przy pomocy których uformują oni swoją bitcoinową pizzę.

Za udział w wydarzeniu giełda przewiduje różne nagrody, w tym odznakę Rewards Hub, kupon Huobi Earn APY boost, specjalny token NFT Pizza Day, karty punktowe oraz przydziały do Primelist i CandyDrop.

Oprócz kart użytkownicy mogą także zbierać Primebox BTC shards, które można wymieniać na losowe karty składników. Podając swoje zdecentralizowane tożsamości (DID), użytkownicy dają sobie szansę na otrzymanie specjalnego tokena NFT, służącego jako awatar na Huobi.

Wszystkie NFT Dnia Pizzy działają w oparciu o łańcuch HECO i będą mogły być przedmiotem handlu na platformie Huobi NFT, co dodatkowo zachęca do udziału w zabawie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here