Naga Markets11bit11bit studios odnotowało 3,61 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2019 r. wobec 3,6 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,58 mln zł wobec 5,04 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 18,69 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 13,9 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 10,02 mln zł zysku netto wobec 28,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 49,43 mln zł w porównaniu z 59,62 mln zł rok wcześniej.

“Przed nami ostatnie tygodnie 2019 roku, które zdecydują o naszych całorocznych wynikach finansowych. Premiery “Frostpunka” i “Children of Morta” na konsole Xbox One i PS4, które są już za nami, zbliżająca się premiera (20 listopada 2019 roku) drugiej z gier na konsolę Nintendo Switch, rozpoczęcie sprzedaży serii dodatków do “Frostpunka” w ramach tzw. “Season Pass” w połączeniu z cyklicznymi akcjami promocyjno-wyprzedażowymi, w które obfituje końcówka roku, powinny sprawić, że tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, IV kwartał będzie dla 11 bit studios S.A. najlepszym kwartałem w całym bieżącym roku” – czytamy w piśmie zarządu do akcjonariuszy.

“Nasze plany biznesowe sięgają jednak znacznie dalej niż bieżący kwartał czy rok. Pracujemy intensywnie nad produkcją gry o roboczej nazwie “Projekt 8”, której budżet szacowany jest na co najmniej 20 mln zł, czyli jest dwa razy większy niż “Frostpunka”. Zespół zaangażowany w tę produkcję liczy już blisko 30 osób i jest systematycznie rozbudowywany. Rozpoczęliśmy też prace koncepcyjne nad kolejną grą – “Projektem 9” a jeszcze w tym roku uruchomimy podobny proces dla “Projektu 10″. Znacząco przybliży to 11bit studios S.A. do realizacji średnioterminowego (kilkuletniego) celu, czyli jednej premiery (własnej gry) rocznie” – czytamy dalej.

Zarząd zwrócił uwagę, że do końca bieżącego roku zatrudnienie w spółce powinno sięgnąć ok. 140 osób.

“W 2020 roku ich liczba może powiększyć się do nawet 180-200 osób co nie wyczerpuje naszych planów rekrutacyjnych szczególnie, że w nowym biurze przy ul. Brzeskiej 2 w Warszawie, do którego 11bit studios przeniesie się w pierwszych miesiącach przyszłego roku, znajdzie się przestrzeń dla nawet 300 pracowników” – podsumowano w materiale.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki tracą dzisiaj niemal 3%. Od pewnego czasu technika jest negatywna. Cena przełamała czytelne wsparcie, a później nastąpiło odbicie od tego poziomu od dołu. Istnieje więc ryzyko, że kolejne sesje przyniosą test najbliższego dołka.

11bit

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here