Naga Markets11bit studios ma aktualnie ok. 40 mln zł łącznego budżetu produkcyjnego własnych gier pod nazwami roboczymi “Projekt 8”, “Projekt Dolly” i “Projekt Eleanor”, poinformował ISBtech dyrektor IR Dariusz Wolak.

11bit studios podsumowuje budżet produkcyjny

“W obszarze gier własnych 11 bit studios pracuje równolegle nad trzema grami: ‘Projekt 8’, ‘Projekt Dolly’ i ‘Projekt Eleanor’ (nazwy robocze). Ich łączny budżet produkcyjny to ok. 40 mln zł. Gry są na różnym etapie produkcji, ale nie ukrywamy, że do ich ukończenia potrzebujemy jeszcze kilku kwartałów. Nasza średnioterminowa strategia zakłada, że w obszarze gier własnych będziemy w stanie ‘wypuszczać’ jeden tytuł rocznie” – powiedział ISBtech Wolak.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że strategia zakłada też maksymalnie długą monetyzację każdej produkcji (własnej i zewnętrznej), co jest możliwe dzięki dodawaniu kolejnych treści, czyli wydawaniu DLC (darmowych i płatnych). Dlatego do każdej z pozycji z portfela można oczekiwać tego typu działań, zaznaczył dyrektor.

“Pandemia nie miała wpływu na harmonogramy produkcji gier. Spółka sprawnie przestawiła się na pracę zdalną (mieliśmy ku temu wszystkie niezbędne narzędzia informatyczne). Obecnie pracownicy stopniowo wracają do biur, ale jest to proces, który jeszcze będzie trwał przez kolejne kwartały” – podsumował Wolak.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r. W 2019 r. miała 71,7 mln zł przychodów.

Mateusz SkrzyńskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here