Naga Markets11bit studios [11B], Stelmet [STL] – Gorące spółki dniaGra “This War of Mine” produkcji 11bit studios zostanie jako pierwsza w historii świata wpisana do kanonu lektur nieobowiązkowych decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, który wczoraj odwiedził siedzibę firmy. Gra inspirowana jest wojną na Bałkanach, szczególnie oblężeniem Sarajewa. W przeciwieństwie jednak o większości produkcji, gracz nie wciela się w rolę dowódcy ani żołnierza, a cywila, który musi walczyć o przetrwanie w ciężkich warunkach.

  • Gra 11 bit studios jako pierwsza na świecie trafi do kanonu lektur szkolnych
  • Spółka odnotowuje nowe maksimum
  • Stelmet pozytywnie zaskoczył wynikami

Gracz jest zmuszony dokonywać wyborów moralnych w celu zapewnienia żywności, lekarstw i schronienia. Dodanie gry do kanonu lektur wydaje się być dobrym posunięciem nie tylko edukacyjnym, gdyż może także zwiększyć rozpoznawalność samej gry oraz firmy na świecie.

Kurs 11 bit odnotował nowe maksimum

Wczoraj kurs przekroczył maksimum z maja 2018 roku. Możliwe, że w krótkim okresie pojawi się korekta, a najbliższe wsparcie mamy w rejonie 500 zł.

11bit


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Stelmet zaskoczył wynikami

Producent drewnianej architektury ogrodowej, firma Stelmet pokazała wczoraj raport z wynikami za pierwsze półrocze roku obrotowego (1 października 2019 – 31 marca 2020). Szacunki nieco zaskoczyły, gdyż spółka miała w tym czasie 9,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,54 mln zł straty rok wcześniej. Patrząc tylko na pierwszy kwartał tego roku, mamy najlepszy wynik od wielu lat. Wynik zaskakuje tym bardziej, że w tym okresie przychody ze względu na pandemię spadły o około 10%. Zdaniem spółki, pozytywnie na wyniki wpłynęła optymalizacja działalności spółki zależnej Grange Fencing oraz różnice w kursach walut i koszty zobowiązań finansowych.

stelmet

Zysk operacyjny wyniósł 15,64 mln zł wobec 8,9 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 37,47 mln zł wobec 30,13 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 247,15 mln zł wobec 263,32 mln zł rok wcześniej. Wykres tygodniowy pokazuje, że spółka ma za sobą ogromną przecenę i być może raport jest światkiem w tunelu. Wydaje się, że spółka powinna sięgnąć przynajmniej okolic oporu przy 10-11 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here