Naga Markets11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne.

11bit
źródło xStation 5

Ostatnia sesja minionego tygodnia, podobnie jak czwartkowa, należała do kupujących akcje 11 Bit Studios. Spółka zdecydowanie była jednym z największych wygranych minionego tygodnia. W piątek jej akcje rosły o kolejne 8% przy bardzo wysokich obrotach. Na wykresie kurs zaczyna domykać lukę z ubiegłego roku. Wydaje się, że przed dalszymi wzrostami może więc pojawić się choćby niewielka korekta. Przypomnijmy, że powodem nagłej zwyżki była publikacja wyników za ubiegły rok. Te okazały się być najlepsze w historii firmy. Zysk netto wyniósł 37,55 mln zł wobec 3,42 mln zł w 2017 roku. Zysk operacyjny wyniósł 46,95 mln zł wobec 7,62 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 82,11 mln zł w 2018 r. wobec 19,15 mln zł rok wcześniej. To wystarczyło aby spółka stała się w ubiegłym tygodniu liderem wśród producentów gier.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Wittchen, CI Games, Asbis

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy.

oponeo
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w trakcie ostatniej sesji ubiegłego tygodnia o około 5% przy umiarkowanie wyższych obrotach. Powodem ożywienia na wykresie była publikacja raportu z wynikami rocznymi. Spółka odnotowała 16,76 mln zł zysku netto wobec 17,68 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 842,96 mln zł w 2018 r. wobec 708,47 mln zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 29,7 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 48%. W kraju sprzedaż rosła w ubiegłym roku o 18,6%, natomiast za granicą o 20%. W całym roku spółka sprzedała 3,3 mln opon czyli o niemal 18% więcej niż rok wcześniej. Spółka podała także, że zamierza wypłacić dywidendę, nie podano jednak szczegółów. Na wykresie cena od pewnego czasu porusza się miedzy 25 a 28,5 zł. Dopiero wybicie z tego zakresu powinno wskazać dalszy kierunek notowań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here