Naga Markets11bit Studios [11B], Atende [ATD] – Gorące spółki dniaProducent gier, spółka 11bit Studios pokazała wczoraj raport z wynikami za III kwartał. Spółka wypracowała w tym okresie 7,11 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 1,09 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 8,73 mln zł wobec 2,06 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 17,99 mln zł wobec 18,69 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki od początku roku mamy 32,12 mln zł zysku netto w porównaniu z 8,51 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 68,16 mln zł w porównaniu z 49,43 mln zł rok wcześniej.

  • 11Bit Studios ze znaczną poprawą wyników
  • Na rynku raport przyjęty dość chłodno
  • Zwyżka na akcjach Atende po wynikach kwartalnych

W komunikacie przyznano, że taki wynik jest lepszy od założeń na ten rok. Są to najmocniejsze 9 miesięcy w całej historii spółki. W dużej mierze za mocną poprawę wyników odpowiada m.in. ulga IP Box, która poprawiła wynik od początku roku o około 4,45 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

11Bit Studios z rekordowymi wynikami

Zdradzono także, że doskonała sytuacja gotówkowa pozwala na ambitne plany, który powinny spodobać się akcjonariuszom. Niebawem mamy poznać więcej szczegółów. Na wykresie, od początku lipca mamy powolną korektę. Pojawia się szansa na wybicie z kanału spadkowego, jednak jak dotąd popyt nie osiągnął sukcesu.

11 bit studios

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Atende z dobrymi wynikami

Pandemia to także dobry okres dla branży IT. Należąca do niej spółka Atende opublikowała wczoraj raport z wynikami za III kwartał. Atende odnotowało 1,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,4 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,78 mln zł wobec 0,04 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 6,03 mln zł wobec 4 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 54,19 mln zł wobec 58,48 mln zł rok wcześniej.

atende

W sumie, od początku roku spółka miała 3,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 0,56 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 148,27 mln zł w porównaniu z 205,59 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 15,28 mln zł wobec 12,96 mln zł rok wcześniej. Spółka oceniła wyniki jako bardzo dobre, mimo że w tym czasie osiągała niższe przychody. Na wykresie tygodniowym mamy pewną poprawę sytuacji technicznej i obecnie kurs może kierować się do linii trendu, która już raz została naruszona.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here