Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne.

Te artykuły również Cię zainteresują
11bit

Czwartkową sesję spółka zakończyła na sporym, bo aż ponad 11% plusie i to w dodatku przy dużych obrotach. Była to reakcja rynku na niezwykle pozytywną i godną naśladowania decyzję głównych akcjonariuszy i członków zarządu, którzy zdeklarowali się nie sprzedawać więcej swoich akcji przez okres przynajmniej 6 miesięcy (tzw. lock-up). Decyzja oczywiście spodobała się drobniejszym posiadaczom akcji, gdyż w praktyce oznacza, że podaż powinna być w najbliższych miesiącach ograniczona. Nieco rozwiewa to potencjalne obawy o nagłe i gwałtowne zakończenie niezwykle dynamicznego trendu wzrostowego. Nie oznacza to, że ceny muszą nadal silnie rosnąć ale wydaje się dość prawdopodobne, że poziom dotychczasowego maksimum może zostać jeszcze poprawiony. Ostatnio o spółce pisałem 31 sierpnia.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Rafako należy do największych polskich firm zajmujących się projektowaniem, produkcją, budową i serwisem maszyn i urządzeń energetycznych.

rafako

Pozytywnie od strony fundamentalnej zaskoczyła także spółka Rafako. Informacja o kontrakcie na budowę bloku w elektrociepłowni w Wilnie za około 150 mln euro, wywołała nowy impuls popytowy. Spółka rosła w czwartek o 6,3% przy wysokich obrotach. Patrząc od strony technicznej na wykres tygodniowy, widać podwójne odbicie od linii trendu wzrostowego. Cena powinna kierować się w stronę 7 zł, a po ewentualnym wybiciu tego poziomu aktywowałaby się sporych rozmiarów formacja podwójnego dna. Oznaczałoby to spore prawdopodobieństwo powrotu na tegoroczne maksima, oczywiście w nieco dłuższym okresie czasu. O szansach na odbicie piszemy od 6 lipca.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here