Naga Markets

1,10 na EUR/USD to tylko kwestia czasu, oceniają ekonomiści ScotiabankuNotowania EUR/USD przez większą część minionego tygodnia utrzymywały się w bocznym zakresie konsolidacji. Ekonomiści Scotiabank spodziewają się, że para przetestuje poziomy powyżej 1,10 choć najpierw może dojść do okresowej korekty. Poniżej omówienie najważniejszych kwestii z nowego raportu Scotiabanku poświęconemu parze EUR/USD.

2 lub 3 podwyżki o 50 pb w EBC

Spoglądając na wykres, mamy bardzo mało dynamiczną korektę. Mimo okresowo wykupionego rynku i mieszanki doniesień z obu banków centralnych oraz spadku na Wall Street, kurs EUR/USD trzyma się dość mocno, nie dopuszczając do nawet mocniejszej korekty.


Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

To może świadczyć o pozytywnym sentymencie do euro, uważają analitycy Scotiabanku „Oczekujemy, że EBC podniesie stopy przynajmniej o 50 pb przynajmniej w lutym i marcu i nie wykluczamy trzeciej podwyżki o 50 pb w maju. Jastrzębie perspektywy polityczne będą stanowić podstawę euro” – dodają.

Przestrzeń do korekty na EUR/USD

„Spot wytrzymał lepszą presję sprzedaży na wzrosty przy wyższych poziomach 1,08, ale wzorzec handlu oraz solidnie bycze sygnały siły trendu naprawdę sugerują, że nowe maksima i nacisk na 1,10+ to kwestia czasu” – prognozują analitycy Scotiabanku.

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrognozy kursu dolara: USD skazany na spadki, uważa Credit Suisse
Następny artykułHaker stojący za atakiem na Wormhole przeniósł 155 mln dol. w skradzionych krypto aktywach
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.