Naga Markets11 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!11 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Ci Games, Mercator Medical, LiveChat, INC, Prairie, Harper, Elektrotim, Skarbiec, Ferrum, Helio, Cztorebka. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 16.07 do najmniejszego.

  • 11 spółek osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Ci Games (23 mln zł.) a najmniejsze Cztorebka (27 tys. zł.). 

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrosty na GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na niewielkim plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,24%, a WIG 0,22%. Aż 11 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 11 spółek był Prairie, którego akcje drożały dziś o ponad 28%.

Szczegółowe dane z czwartkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

PKN Orlen liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz umiarkowanymi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 769 mln zł. co jest jednym ze słabszych wyników w ostatnich dniach. Najbardziej popularne były walory PKN Orlen. Obrót na akcjach paliwowego giganta wyniósł ponad 94 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 76 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, ponownie znalazło się miejsce dla Biomed-Lublin. Walory spółki zyskały dziś blisko 13%, przy obrocie przekraczającym 34 mln zł.

Najbardziej aktywne spółki podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here