Naga Marketslogo 111 bit studiosPolskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, 11 bit studios wydało wczoraj raport, w którym odnotowuje 3,6 mln zł zysku netto w III kw. 2018 roku. W porównaniu do poprzedniego roku, kiedy spółka odnotowała 0,83 mln zł straty rok wcześniej, to znakomity wynik. 


11 bit studios odnotowuje zysk operacyjny na poziomie 5,04 mln zł wobec 0,67 mln zł straty rok wcześniej oraz przychody ze sprzedaży na poziomie 13,9 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 2,73 mln zł rok wcześniej. Tak dobre wyniki studia to głównie zasługa bardzo dobrej sprzedaży ‘Frostpunka’ i ‘Moonlightera’ oraz gry ‘This War of Mine’. Mimo, że od premiery dzieł minęło już kilka lat, sprawiły, że w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku nasza spółka miała 59,62 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli ponad pięć razy więcej niż rok wcześniej.

Zysk operacyjny zamknął się kwotą 35,22 mln zł (2,35 mln zł), a zysk netto aż 28,52 mln zł wobec 0,56 mln PLN straty przed rokiem. Jak pisze spółka w liście do akcionariuszy: “Nie musimy dodawać, że wypracowane rezultaty za I-III kwartał 2018 roku były rekordowe w historii 11 bit studios S.A. Równie rekordowe były posiadane przez spółkę zasoby pieniężne. Na koniec września 2018 roku 11 bit studios S.A. miało zgromadzone na kontach, lokatach bankowych oraz w obligacjach i jednostkach udziałowych TFI (o bezpiecznym profilu) ponad 61,67 mln zł. Do tej kwoty należy doliczyć 4,54 mln zł należności handlowych, które są na bieżąco konwertowane na gotówkę. To oznacza, że zasoby pieniężne 11 bit studios S.A. podwoiły się w porównaniu z początkiem bieżącego roku“.

Warto dodać, że w chwili obecnej najważniejszym zadaniem spółki jest obecnie produkcja gry o roboczej nazwie “Projekt 8”, której budżet szacowany jest na ok. 20 mln zł. Jeśli produkcja wyjdzie jak w przypadku poprzednich bestsellerów, wówczas spółka może liczyć na podobne wyniki w przyszłości z nowym dziełem na koncie.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na spółce

Wykres spółki z perspektywy dziennego wykresu znajduje się w bardzo ciekawym położeniu, ponieważ mimo faktu, że spółka znajduje się aktualnie na wsparciu cenowym 290 – 280 zł za akcję – to budująca się formacja wskazuje na możliwość wybicia obecnego układu. Potencjał wybicia może sięgać nawet 20 – 30 procent, i jeśli tylko inwestorzy podzielą entuzjazm wspaniałych wyników spółki, wówczas wyjście górą z układu wydaje się formalnością. Ceną docelową dla takiego wyjścia może być cena 442 zł za akcję, będąca jednocześnie odległą strefą oporową dla spółki.

wykres 11 bit D1 15.11.2018
11 bit D1 15.11.2018


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here