Naga Markets11 Bit Studios z rekomendacją akumuluj, od Erste Securities PolskaJeden z liderów polskiej branży gamingowej 11 Bit Studios, 10 listopada otrzymał nową rekomendację od Erste Securities Polska. Rekomendacja to akumuluj, a cena docelowa została wyznaczona na poziomie 567,5 zł, czyli na poziomie o blisko 15% wyższym, niż obecna cena akcji na giełdzie. Podczas wtorkowej sesji, walory 11 Bit Studios tracą 1,5%, a kurs spadł nieznacznie poniżej poziomu 495 zł.

  • Erste Securities Polska wydało nową rekomendację dla akcji 11 Bit Studios.
  • Analitycy zalecają “akumulację” akcji, a cenę docelową wyznaczyli na poziomie 567,5 zł.
  • Podczas wtorkowej sesji walory 11 Bit Studios tracą 1,5%.

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują

11 Bit Studios z ceną docelową na poziomie 567,5 zł.

Zdaniem analityków z Erste Securities Polska, obecny poziom ceny walorów 11 Bit Studios jest atrakcyjny i zachęca do akumulacji akcji. Biorąc pod uwagę spore perspektywy rysujące się przed spółką po 2022 roku, w związku z możliwą poprawą zysków pomiędzy cyklami wydawniczymi, zdecydowano o podniesieniu ceny docelowej dla akcji gamingowego giganta, do poziomu 567,5 zł.

Analitycy twierdzą, iż spółka opublikuje 3 własne gry w perspektywie nadchodzących 4 lat i osiągnie zysk w przedziale 117-165 mln zł. – który przeniesie się na wskaźnik P/E, ktory przy takim scenariuszu będzie na poziomie zaledwie 12,6 – niskim jak na sektor gamingowy w Polsce i na świecie.

Wybrane wyniki finansowe spółki 11 Bit Studios. Źródło: bankier.pl

Poniższe zestawienie pokazuje wyniki półroczne odnotowane przez spółkę gamingową. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły o blisko 20 mln zł., z poziomu 30,7 mln zł., odnotowanego w pierwszym półroczu 2019 r. Zdecydowanie poprawił się także zysk netto, który sięgnął 25 mln zł. w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, w porównaniu z “zaledwie” 7,4 mln zł. w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Akcje spółki gamingowej, od kilku miesięcy konsolidują

Walory spółki w pierwszej połowie roku, zaliczyły najpierw mocny spadek związany z ogłoszeniem pandemii COVID-19, który sprowadził kurs w okolice 250 zł. w połowie marca, a następnie dynamiczny “rajd” na północ, ze szczytem historycznym na poziomie 620 zł., odnotowanym w końcówce czerwca.

Od tego momentu, walory zaliczyły szybki spadek o około 20% do poziomu 500 zł. i na tym też poziomie konsolidują od kilku miesięcy. Istotne wsparcie, które ilustruje na wykresie niebieska linia, przebiega w okolicach 450 zł. i wyłamanie tego poziomu, może przyspieszyć spadki.

Wydaje się jednak, że obecnie poziom 500 zł. będzie utrzymywany, co sprawia, że możliwa i prawdopodobna jest dalsza konsolidacja, przynajmniej w krótkim terminie.

Notowania 11 Bit Studios z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

We wtorek, kilkanaście minut po godzinie 12, akcje 11 Bit Studios zniżkują o 1,9%, a kurs akcji oscyluje w okolicach 490 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły nieznacznie 674 tys. zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here