Naga MarketsSpółka 11 bit studios S.A. ma powody do dumy. Ich ostatnie produkcje cieszą się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem w świecie gier komputerowych. Ostatni sukces gry „Frostpunk”, która zadebiutowała 24 kwietnia 2018 roku, przełożył się na dobry wynik finansowy spółki. Jednak twórcy nie zamierzają spoczywać na laurach. W najbliższej przyszłości 11 bit studios S.A. ma zamiar w dalszym ciągu rozwijać gry „Frostpunk”, „Projekt 8” czy „This War of Mine”. Jednocześnie zbliża się długo oczekiwana premiera gry „Children of Morta”.


Świetne wyniki, jednak rynek oczekiwał więcej

Prezes zarządu spółki, Grzegorz Miechowski pozytywnie wypowiada się o dalszych projektach gier. W jego opinii sukcesy „Frostpunka” i „Moonlightera” wesprą tempo rozwoju 11 bit studios S.A. W swojej ostatniej wypowiedzi zauważył:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Premiera wypadła imponująco. „Frostpunk” błyskawicznie znalazł się na czołówkach list bestsellerów najważniejszych światowych platform cyfrowych, na czele ze Steam. Po zaledwie 66 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży fani kupili 250 tys. kopii „Frostpunka” co z nawiązką pokryło nasze wydatki na stworzenie tego tytułu. „Moonlighter”, czyli tytuł, którego jesteśmy wydawcą, również wspiął się na pierwsze miejsce bestsellerów Steam co, jak na grę tej wielkości i o relatywnie niewielkim budżecie, było bardzo dużym osiągnięciem.

Pomimo świetnych wyników finansowych w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, spółka na otwarciu dzisiejszej sesji straciła ponad 13% i obecnie oscyluje w okolicach 365 zł za akcję. Może być to spowodowane faktem, iż wyniki były nieco niższe od rynkowych oczekiwań.

II kw. 2018 r. Oczekiwania rynkowe II kw. 2017 r.
Zysk netto 25,9 mln zł 36,5 mln zł 1,2 mln zł
Przychody ze sprzedaży 43,5 mln zł 53,7 mln zł 5,8 mln zł

– Zysk byłby jeszcze wyższy gdyby nie konieczność zawiązania papierowych rezerw na potrzeby realizacji Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 oraz rezerw na premie roczne dla załogi Spółki. Wynik obciążały też rezerwy na tantiemy dla producenta „Moonlightera” z tytułu sprzedaży gry w I półroczu – skomentował Prezes.

Zobacz również: Amica: Akcje producenta AGD tracą po wynikach za II kw. 2018 r.

Potwierdzeniem dobrej kondycji finansowej spółki są liczne lokaty bankowe i środki ulokowane na innych instrumentach finansowych o łącznej wartości 51,3 mln zł. Firma posiada również 12,7 mln zł należności handlowych, które na bieżąco są konwertowane na gotówkę.

– Zamierzamy rozbudowywać zasoby produkcyjne, żeby w perspektywie kilku lat mieć trzy, działające niezależnie zespoły deweloperskie, z których każdy będzie pracował nad innym tytułem – podsumował Miechowski.

stooq.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here