Naga MarketsBM BNP Paribas typuje spółki z największym potencjałem do wzrostów. Na liście m.in. 11 Bit Studios i StalproduktW ramach najnowszej listy spółek z wysokim potencjałem do wzrostów BM BNP Paribas wskazuje m.in. na 11 Bit Studios i Stalprodukt. Ogólnie, ze względu na sektory gospodarcze, dominują spółki przemysłowe, a następnie gamingowe. Natomiast patrząc na największe indeksy, to obecne są tutaj przede wszystkim podmioty notowanie w mWIG40 i sWIG80.

  • Wśród wytypowanych przez BM BNP Paribas spółek z potencjałem do wzrostu wymienić można m.in. 11 Bit Studios i Stalprodukt.
  • Na liście znaleźć można także m.in. Mo-bruk, Auto Partner, PKP Cargo czy też Ten Square Games.
  • Pod względem branży dominują spółki przemysłowe, skupione głównie w mWIG40 i sWIG80.

Rekomendacja BM BNP Paribas

Biuro Maklerskie banku BNP Paribas przygotowało swoje najnowsze zestawienie spółek mających wysoki potencjał do wzrostów. Pod względem podziału na branże zdecydowanie dominują spółki przemysłowe, których jest aż 4. Na kolejny miejscu znajduje się gaming z dwoma propozycjami, natomiast po jednej spółce wystawiły górnictwo, OZE, żywność i handel.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei pod względem udziału w indeksach, to na pierwszym miejscu mamy mWIG40, do którego należy 5 prezentowanych podmiotów. Następnie sWIG80 z 4 podmiotami i na końcu WIG20 z jedną spółką.

Biorąc pod uwagę stopy zwrotu (liczone od 1 stycznia), to na pierwszym miejscu wyraźnie prowadzi Mo-Bruk, z wynikiem 72,61%. Kolejna miejsca na podium przypadają PKP Cargo i Autor partner, których YTD (stopa zwrotu od początku roku) wynosi odpowiednio 38,39% oraz 28,45%. Na ostatnim miejscu uplasował się Ten Square Games, który od początku tego roku stracił 8,17%.

11 Bit Studios wyróżniony wśród gamingu

Jednym z dwóch, proponowanych podmiotów z sektora gamingowego jest 11 Bit Studios. Spółka ta wyceniana jest obecnie na 555 zł za akcję, natomiast stop loss został określony na 500 zł.

– Oczekiwania względem opublikowania przez spółkę w kolejnych miesiącach pierwszych konkretnych materiałów z gier kryjących się pod kryptonimami Project 8, Project Eleanor oraz Project Foxhole powinny pozytywnie przekładać się na kurs spółki. – wskazują analitycy w raporcie.

BM BNP Paribas typuje spółki z największym potencjałem do wzrostów. Na liście m.in. 11 Bit Studios i Stalprodukt
Notowania spółki 11 Bit Studios od 14.04.2020. Źródło: Comparic.pl

Patrząc na wykres za ostatni rok, wskazać można, że swoje maksimum spółka osiągnęła końcem czerwca 2020, kiedy to za walor inwestorzy płacili 619 zł. Od tamtej pory nastąpiło osłabienie, które sprowadziło cenę akcji do przedziału 450-500 zł.

W połowie lutego nastąpiło ponowne ożywienie wśród inwestorów, co przełożyło się na wzrost cen aż do 587 zł, jednak poziom ten nie został utrzymany. W połowie marca spółka ponownie spadła do poziomu lekko ponad 500 zł i od tamtego momentu systematycznie wzrasta, aż do okolic dzisiejszych 555 zł.

Stalprodukt da zarobić?

Wśród przedstawicieli z branży przemysłowej wymienić można m.in. Stalprod, który jest producentem i eksporterem wysoko przetworzonych wyrobów ze stali. Aktualnie notowania spółki wynoszą 329,50 zł, natomiast poziom stop loss ustalony został na 300 zł.

– Kurs spółki odzwierciedla w ostatnim czasie aprecjację cen cynku, które charakteryzuje od kilku miesięcy trend wzrostowy. Zgodnie z ostatnimi danymi Polskiej Unii Dystrybutorów Stali, ceny produktów stalowych w kraju mocno odbijają od początku IV kwartału 2020 roku, co powinno również wspierać sentyment do akcji spółki. – może przeczytać w zestawieniu.

BM BNP Paribas typuje spółki z największym potencjałem do wzrostów. Na liście m.in. 11 Bit Studios i Stalprodukt
Notowania Stalprodukt od 18.12.2015 do 14.04.2021. Źródło: Comparic.pl

Patrząc na historyczne notowania spółki, można wskazać po pierwsze dynamicznie odbicie od marcowego załamania. Wtedy to akcje osiągnęły swoje minimum w wysokości 91,4 zł. Po drugie, patrząc z szerszej perspektywy, wskazać należy, że spółce daleko do poziomów z 2017 roku, kiedy to warta była ponad 600 zł.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here