Naga Markets11bit Studios odnotowało 3,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 12,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 7,52 mln zł wobec 14,13 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 19,19 mln zł w 2017 r. wobec 27,02 mln zł rok wcześniej.

11 bit studios, z uwagi na duży udział aktywów pieniężnych denominowanych w walutach obcych, jest narażone na wahania kursowe. Z tego tytułu wyniki spółki za 2017 rok zostały obciążone wysokimi kosztami finansowymi z tytułu przeszacowania wartości posiadanych aktywów, które to koszty wyniosły łącznie ponad 3,4 mln zł.

Na koniec grudnia 2017 roku 11 bit studios miało na kontach blisko 28,2 mln zł gotówki i jej ekwiwalentów oraz dodatkowo ponad 3 mln zł ulokowane w jednostkach udziałowych TFI o bezpiecznym profilu.

“To oznacza, że łączne zasoby pieniężne spółki, dzięki ścisłej kontroli kosztów, wzrosły o ponad 7% w porównaniu z końcem 2016 roku, mimo rosnących nakładów na produkcję gier i rozwój działalności wydawniczej” – stwierdził prezes spółki.

Według Miechowskiego, 2018 rok będzie dla 11 bit studios rokiem przełomowym.

Oczekuje, że bieżący rok będzie rekordowy w historii 11 bit studios. “Mocno wierzymy, że tegoroczne premiery potwierdzą naszą pozycję jako liczącego się gracza w branży gier komputerowych na świecie” – podsumował przedstawiciel 11 bit studios.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2017 r. wyniósł 3,42 mln zł wobec 11,81 mln zł zysku rok wcześniej.

Na wykresie widać, że nadal trwa walka o trwałe wybicie oporu i wyjście na nowe maksima trendu wzrostowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułErbud z wyższym wynikiem za 2017 rok
Następny artykułTwitter potwierdza ban na kryptoreklamy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here