Naga MarketsSky is the limit” – często można spotkać to stwierdzenie w amerykańskiej prasie. Przeglądając wykresy amerykańskich spółek często można spotkać dynamiczne wzrosty, ostre wybicia z konsolidacji.

Za każdym razem, zastanawiam się “gdzie jest granica?” Zgodnie z zasadami “podążania za trendem” podczas takich wzrostów nie ma podstaw do niepokojów. O ile cały czas występuje sekwencja wyższych dołków i szczytów możemy być spokojni. Zaledwie kilka dni temu ( wpis z dnia 30 stycznia 2015) pisałem o 11B.150204-11bMożemy przyjąć, że poprzednia fala wzrostów dała zarobić 700% zysku (przyjąłem w zaokrągleniu wzrost od 10 do 70 zł) – teraz mamy konsolidację. A ostatnie dni dają nam wybicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy to będzie początek kolejnej, bardzo dużej fali wzrostów? Moja ocena jest następująca: Na razie upewnijmy się, czy aktualne wybicie z konsolidacji będzie pewne (czy nie okaże się fałszywym wybiciem). Pamiętaj, że 11B to nie jest jedyna spółka na polskim rynku. Inwestorzy szukający okazji nie próżnują i często przenoszą swój kapitał. Aktualnie dobrą okazją do zarobku jest spółka JSW, która ma co odrabiać. A przy zmniejszonym popycie na akcje, cena 11B nie zawędruje wysoko.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

4 KOMENTARZE

  1. Witam.
    Dziękuje za komentarz.
    W treści nie ma nic na temat zmiany trendu. Napisałem tylko, że nie wierze w kolejny spektakularny rajd. Żeby mówić o zmianie trendu, cena musiała by spaść poniżej 60 zł.
    Pozdrawiam

  2. Na tą chwile tworzy się nam półka na wyższych poziomach 77.80-82.49 a to dobrze wróży wzrostom i przy kolejnym wybiciu bierzemy kolejną ćwiartkę.

  3. Akurat o tą spółkę to bym się nie martwił dzielisz kapitał na ćwiartki i dokupujesz po wybiciach Nie ma co szukać na siłę zmiany trendu a jedynie siedzieć na 4 literach bo może to być trend życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here