Naga MarketsPoprzedni wpis dotyczący spółki 11 Bit znajdziesz >>>tutaj<<<


Często nurtuje mnie pytanie: “Kiedy spółka, na której widać spekulacyjny rajd, traci na popularności?

Te artykuły również Cię zainteresują
Teoria mówi, że najbardziej idealny trend wzrostowy powinien przebiegać mniej więcej pod kątem 45 stopni (czyli linia rysowana po dołkach w trendzie, powinna być nachylona pod takim kątem). W przypadku spółki 11B ruch wzrostowy przypomina wystrzał petardy – wzrosty trwały miesiąc czasu – kolejny miesiąc to konsolidacja. Każdy kto pokusił się o zakup akcji powinien być zadowolony. Pozostaje pytanie, co dalej zrobić z akcjami? Jak zwykle nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ona zależy od kilku czynników, takich jak: cena zakupu i ilość.

Przypominam o sprzedawaniu/kupowaniu “pakietami” – to jest najbardziej optymalny sposób dokonywania transakcji.

Przypadek spółki 11B i jej spekulacyjnego rajdu jest o tyle ciężki, ponieważ równolegle jeszcze kilka innych spółek z branży producentów gier przeżywało rychłe ożywienie związane z przyszłymi premierami swoich produktów (czyt. gier) (Vivid, CD Projekt). Uważam, że powinniśmy każdą spółkę rozpatrywać osobno, ale globalnie podchodzić do problemu. Czym jest gra komputerowa – każdy wie, ale jej jakoś bywa różna. Zacznijmy od tego, że pojęcie “dobrej gry” jest strasznie subiektywna.

Czy dana gra będzie się sprzedawać ? To ciężko przewidzieć. Na pocieszenie dodam, że na to pytanie została udzielona już odpowiedź.

“Cena dyskontuje wszystko”. Tak. Chodzi mi o wykres spółki. Uważam osobiście, że sukces jakiegokolwiek produktu zawarty jest w cenie spółki, która go produkuje. Spójrzcie sami. Jak nazwiesz skok ceny z poziomu 9 zł na 70 zł w miesiąc czasu- sukces !! Inwestorzy już dawno zarobili, nawet Ci nie mający pojęcia o branży komputerowej.

 

11b-gif
Animacja – slajdy zmieniają się co 5 sekund.

Animacja przedstawia dwa warianty poruszania się ceny. Jeżeli ja posiadałbym akcje, wyznaczyłbym na wykresie dwa poziomy (wsparcie i opór) i czekał spokojnie dopóki jeden z ich nie zostanie przebity. Cena porusza się w trendzie bocznym i prawdopodobieństwo spadków jak i wzrostów jest równe.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here