Naga MarketsPoprzedni wpis dotyczący spółki 11 Bit znajdziesz >>>tutaj<<<


Często nurtuje mnie pytanie: “Kiedy spółka, na której widać spekulacyjny rajd, traci na popularności?

Teoria mówi, że najbardziej idealny trend wzrostowy powinien przebiegać mniej więcej pod kątem 45 stopni (czyli linia rysowana po dołkach w trendzie, powinna być nachylona pod takim kątem). W przypadku spółki 11B ruch wzrostowy przypomina wystrzał petardy – wzrosty trwały miesiąc czasu – kolejny miesiąc to konsolidacja. Każdy kto pokusił się o zakup akcji powinien być zadowolony. Pozostaje pytanie, co dalej zrobić z akcjami? Jak zwykle nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ona zależy od kilku czynników, takich jak: cena zakupu i ilość.

Przypominam o sprzedawaniu/kupowaniu “pakietami” – to jest najbardziej optymalny sposób dokonywania transakcji.

Przypadek spółki 11B i jej spekulacyjnego rajdu jest o tyle ciężki, ponieważ równolegle jeszcze kilka innych spółek z branży producentów gier przeżywało rychłe ożywienie związane z przyszłymi premierami swoich produktów (czyt. gier) (Vivid, CD Projekt). Uważam, że powinniśmy każdą spółkę rozpatrywać osobno, ale globalnie podchodzić do problemu. Czym jest gra komputerowa – każdy wie, ale jej jakoś bywa różna. Zacznijmy od tego, że pojęcie “dobrej gry” jest strasznie subiektywna.

Czy dana gra będzie się sprzedawać ? To ciężko przewidzieć. Na pocieszenie dodam, że na to pytanie została udzielona już odpowiedź.

“Cena dyskontuje wszystko”. Tak. Chodzi mi o wykres spółki. Uważam osobiście, że sukces jakiegokolwiek produktu zawarty jest w cenie spółki, która go produkuje. Spójrzcie sami. Jak nazwiesz skok ceny z poziomu 9 zł na 70 zł w miesiąc czasu- sukces !! Inwestorzy już dawno zarobili, nawet Ci nie mający pojęcia o branży komputerowej.

 

11b-gif
Animacja – slajdy zmieniają się co 5 sekund.

Animacja przedstawia dwa warianty poruszania się ceny. Jeżeli ja posiadałbym akcje, wyznaczyłbym na wykresie dwa poziomy (wsparcie i opór) i czekał spokojnie dopóki jeden z ich nie zostanie przebity. Cena porusza się w trendzie bocznym i prawdopodobieństwo spadków jak i wzrostów jest równe.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here