Naga MarketsOd mojego ostatniego wpisu minęło prawie dwa i pół miesiąca i muszę przyznać, że nie przypuszczałem, że cena cofnie się do aktualnych poziomów. Wcześniej, spółka była przykładem jak powinno się poruszać w kanałach cenowych, sprawdźmy czy ta zdolność jest nadal aktualna.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Te artykuły również Cię zainteresują

Każdy inwestor, który stosuje Analizę Techniczną był w stanie zobaczyć na wykresie spółki [11B] kanał boczny w zakresie 60 – 80 zł a w nim mnóstwo mniejszych (lokalnych) kanałów.0410-11bW chwili pisania poprzedniego wpisu byliśmy w trakcie “wybicia”. No tak, teraz, jak cena znajduje się w środku kanału nasuwa się pytanie, czy owe wybicie było nim faktycznie? Przecież następny tydzień po wybiciu umiejętnie zaniżył cenę, ale z drugiej strony, cena znajdowała się powyżej poziomu 80 zł przez 7 sesji. Fałszywe wybicia trwają przeważnie dwa dni. Zakładając, że mamy wyższy szczyt musimy narysować nowy kanał cenowy /zielony na powyższym screenie/ – dość dobrze się układa ze szczytami i dołkami.0410-11b-dPojawiają się również kanały niższego rzędu, tak jak to miało miejsce wcześniej. Teraz pozostaje pytanie, czy da się wykorzystać aktualną sytuację do jakiegoś zarobku? Na pewno musimy zapomnieć o poprzednich wnioskach, są całkowicie nieaktualne. Teraz mamy nowy wykres i musimy rozplanować wszystko od początku. Definitywnie rzuca się w oczy czerwony poziom oporu. Jego pokonanie przyjąłbym go (na tą chwilę) jako warunek konieczny do ewentualnego przymierzenia się do zakupu. Cena równie dobrze może spaść do poziomu 67 zł (skrzyżowanie wsparć czerwonego kanału lokalnego oraz głównego kanału lekko wzrostowego). Tak czy inaczej spółka ponownie trafia na listę obserwowanych.


Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Witam,
    Dziękuje za komentarz. Nie wykluczam, tego co Pan twierdzi a jedynie jest to swego rodzaju potwierdzeniem powiedzenia, że analiza fundamentalna pokazuje, którymi spółkami mamy się interesować, a AT pokazuje w którym momencie mamy kupić akcje. Zostanie pokonany /czerwony/ opór? Wtedy zaczniemy się interesować mocniej.

  2. Technika to nie wszystko, spolka fundamentalnie jest skazana na spadki, najblizsza gra dopiero za rok, a przez ten czas znikome zyski ze starych produkcji i uciekajaca kasa na nowa produkcje, co przelozy się na slabe raporty i drastyczny wzrost C/Z I C/WK, co spowoduje ze spolka będzie prawdopodobnie jedna z najdroższych w branzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here