Naga MarketsDAX 30

 

Linia średnioterminowego trendu wzrostowego, do której od początku tygodnia zmierzał wykres niemieckiego DAX’a, okazała się, przynajmniej na razie, nieosiągalna dla strony popytowej. Co więcej, silne odbicie doprowadziło indeks do górnego ograniczenia kanału wzrostowego oraz oporu 11600 pkt., z którymi dziś walczyć będą kupujący. Wspięcie się powyżej tego rejonu może oznaczać koniec korekty. Żeby jednak móc to ogłosić, będzie trzeba poczekać na powrót powyżej 12 tysięcy punktów, a zanim to się stanie, byki będą miał za zadanie uporać się jeszcze z linią 50-okresowej średniej kroczącej. Indeks urósł wczoraj o 2,16%, odrabiając większość strat z poprzednich dwóch sesji. Bardzo wysoka była zmienność, która osiągnęła 370 punktów. MACD wciąż wskazuje na spadki jednak przestał już spadać. Najbliższe dane makro dotyczące strefy euro pojawią się dopiero we wtorek.

 

FTSE 100

 ????????????????????????????????????????????

Wczorajszy atak niedźwiedzi na wsparcie 6900 punktów nie był większym zaskoczeniem, a dzięki temu, że bykom udało się ten poziom obronić, w Londynie, tak jak na pozostałych zachodnich indeksach, mogliśmy obserwować odbicie na północ. Sukcesem był powrót ponad 50-okresową średnią, wokół której przez ostatnie trzy dni oscylował wykres. Kupujący osiągnęli wzrost w wysokości 0,6% (40 pkt.), a zmienność przekroczyła 100 pkt. Dziś przed stroną popytową stoi opór 7035 oraz linia trendu, pod którą od wtorku znajduje się wykres. Linia sygnału MACD zatrzymała się minimalnie powyżej zera, jednak histogram jest tuż pod tym poziomem. Najbliższe istotne informacje z brytyjskiego rynku, podobnie jak w przypadku strefy euro, dopiero we wtorek.

 

EURO STOXX 50

 

Sytuacja na wykresie Euro Stoxx 50 była bardzo zbliżona do tej na DAX’ie, z tą równicą, że tutaj wykres jest o wiele bardziej oddalony na północ od linii trendu. Strona popytowa zatrzymała sprzedających na poziomie wsparcia 3550. Doprowadziło to do odbicia, które w dniu dzisiejszym skutkuje walką o poziom 3600 pkt. oraz o górne ograniczenie kanału. Sygnałem zakończenia korekty będzie przebicie oporu 3730. Na drodze do tego poziomu stoi jednak średnia 50-okresowa, której zniesienie jest kluczowe dla ewentualnych poważniejszych ataków. Na niekorzyść byków na indeksie 50 blue chip’ów strefy euro działa niestety MACD, który choć przestał już spadać, wciąż znajduje się wyraźnie poniżej poziomu zera. Wczorajszy wzrost wyniósł 1,63%, i pozwolił zanegować większość spadków z dwóch poprzednich sesji, a zmienność, pierwszy raz od tygodnia, przekroczyła 100 punktów.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here