Naga MarketsDziś rano pojawiły się wypowiedzi trzech oficjeli ECB.

Weidmann stwierdził, że Niemcy wychodzą ze spowolnienia gospodarczego, a presja inflacyjna powinna się ustabilizować na umiarkowanym poziomie jeszcze w 2013 roku. Dodaje, że kondycja niemieckiej gospodarki zależy w dużym stopniu od sytuacji w EMU (European Monetary Union). Prognozuje też, że światowy wzrost gospodarczy nabierze wkrótce tempa. Ponadto z bilansu programu Target2 wynika, że wraca zaufanie do sektora międzybankowego w EU.

Nowotny przyznaje, że stabilizacja wraca do europejskiego sektora finansowego, jednak to nie koniec poważnych wyzwań, jakie stoją przed bankami. Uważa, że ECB wciąż musi być elastyczny i dopasowywać działania do sytuacji (accomodative stance), a obecnie brak jest dobrej alternatywy dla działań ECB. Gospodarka EU wciąż zmaga się z problemami, a deficyty budżetowe są zbyt rozrośnięte.

Coeure z kolei oznajmił, że działania ECB zapobiegły katastrofie w Eurozonie, a polityka banku powinna zawsze skupiać się na stabilizacji cen i nie powinna być rozróżniana na normalną i “kryzysową”. Zaznaczył również, iż stabilizacja cen wspomaga równą dystrybucję dochodu w sposób pośredni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here