Naga MarketsJadwiga Emilewicz
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju

Branża turystyczna zalicza się do tych, które ucierpią najmocniej w związku z pandemią koronawirusa. Pomóc w tej sytuacji miałby program 1000+, o którym w Radiu Maryja mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Z założenia bazowałby on na bonach o wartości 1000 złotych, które można byłoby wydać np. na wycieczkę.


Bon na wycieczkę

Szczegóły dotyczące opracowywanego programu nie są jeszcze znane. Nie wiadomo więc, kto konkretnie będzie mógł liczyć na taki bon. Rząd działa nad programem 1000+  wraz z Polską Organizacją Turystyczną. Ministerstwo chcę, by wartość bonu można wydać na wycieczkę lub inne wydarzenie związane z turystyką.

– Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii – powiedziała Emilewicz.

Zobacz też: Źle dopiero będzie. Rynek akcji nie odzwierciedla fatalnego wpływu koronawirusa

Obecne rozwiązania

Pewne rozwiązania mające wesprzeć branże turystyczną znalazły się w już uchwalonych przepisach z pakietu tarczy antykryzysowej. W przypadku zwrotu pieniędzy za odwołaną wycieczkę czy imprezę turystyczną z mocy prawa będzie można się o nie ubiegać po 180 dniach od rozwiązania umowy.

Emilewicz apeluje jednak, by zamiast domagać się zwrotów pieniężnych, korzystać z voucherów. Dzięki nim, w ciągu roku od odwołanej imprezy można będzie wziąć udział w innej imprezie turystycznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here