Naga Marketspranie pieniędzyPranie brudnych pieniędzy, fałszowanie rynku, sprzedaż toksycznych papierów wartościowych – niemiecki Deutsche Bank został zbadany pod kątem wszystkich tych praktyk od czasu kryzysu finansowego w 2008 r. Tym samym bank otrzymał aż 18,3 mld USD grzywien i kosztów prawnych, więcej niż jakikolwiek inny europejski bank. Organy regulacyjne i prokuratorzy przeprowadzili nalot na siedzibę banku we Frankfurcie, gdzie sprawdzano dokumenty i przesłuchiwano kierownictwo.


Deutsche Bank największym manipulatorem od czasu kryzysu

Siedziba Deutsche BankNiektóre dochodzenia zostały rozstrzygnięte i poddane egzekucji, podczas gdy inne mogą zostać nigdy nie rozwiązane. Dyrekcja Deutsche Banku twierdzi, że bank najgorsze już ma za sobą. Obecnie prowadzi negocjacje w sprawie połączenia z konkurencyjnym Commerzbankiem. Jednak dalej liczne sprawy pozostają w toku, a mogą pojawić się nowe, które sprawią, iż bank będzie musiał zmierzyć się z kolejnymi karami.

Spoglądając na główne zestawienie można zauważyć, iż TOP 10 europejskich banków w okresie 2008 – 2018 musiało zapłacić łącznie 97,9 miliarda dolarów grzywien i kosztów prawnych. Na czele zestawienia znajduje się Deutsche Bank z łącznymi kosztami wynikającymi z kar na poziomie 18,3 mld USD. Stawkę zamyka bank ING, który musiał ponieść koszty w wysokości 2,3 mld USD. Pytanie brzmi jak duże musiały być to manipulacje, skoro przyznano tak ogromne kary? Takie informacje posiadają zapewne tylko zarządy poszczególnych banków.

Zobacz również: Audytor BaFin sprawdzi rolę Deutsche Banku w aferze prania pieniędzy

100 mld USD tyle zapłaciły duże banki za 10 lat manipulacji rynkiem. Deutsche na czele
Opracowanie własne na podstawie Bloomberga


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here