Naga Markets100 lat doświadczenia w branży kosmetycznej spółki Miraculum. Rozmowa ze Sławomirem ZiemskimMiraculum jest obecnie najstarszym funkcjonującym podmiotem na rynku kosmetycznym w Polsce. Historia firmy sięga jeszcze 1924 roku i od tego czasu przeszła ona wiele zmian. Jak podkreśla gość programu Comparic24, Sławomir Ziemski, w trakcie ostatnich lat przeprowadzona została restrukturyzacja, dzięki czemu Miraculum zwiększa swoją sprzedaż i wprowadza nowe produkty.100 lat doświadczenia

Miraculum to firma, która posiada niemal 100-letnie doświadczenie na rynku kosmetycznym. W portfolio spółki znajdują się kultowe marki takie jak Miraculum, Pani Walewska, ale także znana wszystkim marka Wars czy Paloma. Obecnie łącznie jest to 11 marek i szeroki katalog produktów.

– Jesteśmy najstarszą Polską spółką kosmetyczną. Mamy praktycznie już 100 lat, bagaż wielu doświadczeń, wielu wdrożeń oraz wielu sukcesów. Jesteśmy spółką, która posiada wiele znanych marek od wielu pokoleń, z czego jesteśmy bardzo dumni. Kontynuujemy tradycję i założenia biznesu, które wdrożył nasz założyciel, doktor Leon Lustr w 1924 roku. To mają być produkty innowacyjne, w trendzie, przy zachowaniu wszystkich aspektów ekologicznych. – wskazuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum.

– Naszą najważniejszą marką, taką perłą w koronie jest marka „Pani Walewska”. W tym roku świętujemy 50 lecie jej powstania. Sprzedajemy bardzo dużo produktów, jesteśmy bardzo dumni z tego, że kolejne pokolenia odnajdują jakość, rozsądną cenę i chcą te produkty razem z nami kupować. – dodaje także.

Gruntowe przemiany spółki

Jak wskazuje gość programu Comparic24, obecnie większość sprzedaży spółki pochodzi z kanałów tradycyjnych, czyli wszelkiego rodzaju stacjonarnych sklepów, które oferują tego typu produkty. Jednocześnie wskazać należy, że spółka intensywnie rozwija kanały e-commerce, takie jak sklepy i drogerie internetowe, oraz sprzedaż zagraniczną.

Spółka posiada bardzo długą i zmienną historię. Po przemianach ustrojowych z końca ubiegłego wieku jej kondycja zaczęła podupadać, jednak kilka lat temu grono prywatnych inwestorów postanowiło postawić markę na nogi i przywrócić jej dawną świetność.

– Pierwszy etap, czyli 3 lata temu (2017), był bardzo trudny, ponieważ zastaliśmy firmę w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Pomimo tego udało nam się przeprowadzić z dużym sukcesem restrukturyzację finansową, restrukturyzację organizacyjną i aktualnie jesteśmy na etapie wprowadzania bardzo ciekawych i bardzo fajnych nowości, na które oczekują nasi klienci, za co bardzo im dziękuje. – podkreśla Sławomir Ziemski.

Poprawa wyników finansowych

– Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników, ponieważ rośniemy bardzo dynamicznie, co potwierdza słuszność i zasadność naszych działań i kierunku, który obraliśmy 3 lata temu. Przeprowadziliśmy restrukturyzację i po tym etapie przystąpiliśmy bardzo mocno do odbudowy pozycji rynkowej. – twierdzi Sławomir Ziemski.

Patrząc na wyniki finansowe prezentowane przez spółkę, wskazać można, że 1 kwartał 2021 roku zakończony został z wynikiem 7,41 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 6,67 mln zł. Spółka w tym czasie ponownie zanotowała stratę, jednak jest ona zauważalnie mniejsza niż w 1 kwartale 2020.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forex | kurs datawalk | kurs huf | prognozy btc | lotos akcje | cena kryptowalut | ranking giełd kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here