Naga MarketsPrawie 100 000 bitcoinów jest teraz tokenizowanych w Ethereum, z czego ponad połowa migrowała w ciągu ostatnich 30 dni

  • W świecie blockchaina zaszło ciekawe zjawisko.
  • Ok. 100 000 bitcoinów jest stokenizowanych w sieci Ethereum.

Ethereum i 100 000 BTC

Bitcoiny (BTC) o wartości ponad 1 miliarda USD został teraz stokenizowane w celu uzyskania dostępu do protokołów zdecentralizowanego finansowania (DeFi) w sieci Ethereum (ETH). Odpowiada to całej całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w DeFi mniej niż cztery miesiące temu.

Według DeFi Pulse dokładnie 98 300 BTC o wartości 1,05 mld USD zostało stokenizowanych, co odpowiada ponad 12 proc. łącznej kapitalizacji sektora DeFi w wysokości 8,57 mld USD.

Powyższe ilustruje rosnącą popularność protokołów opartych na ETH do generowania pasywnych zysków wśród hodlerów bitcoina. Cały sektor DeFi został wyceniony na zaledwie 1,05 mld USD TVL na początku czerwca – z czego 47,5 mln USD, czyli 4,7 proc., to bitcoiny, co wskazuje że udział kapitalizacji DeFi reprezentowanej przez BTC wzrósł o 150 proc. w ciągu trzech i pół miesiąca.

Stokenizuj bitcoina

Protokoły tokenizacji BTC pozwalają użytkownikom zablokować ich bitcoiny i wybić na tej bazie odpowiedni token ERC-20 – pozwalając tym samym wartości reprezentowanej przez posiadane bitcoiny użytkownika na interakcję z inteligentnymi kontraktami w sieci Ethereum.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here