Naga Markets10 tysięcy nowych rachunków inwestycyjnych w czerwcuCzerwiec był kolejnym miesiącem szturmu inwestorów indywidualnych na giełdę. Dane Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych mówią o ponad 10 tysiącach nowych rachunkach otwartych w tym miesiącu. Całkowita liczba kont w domach maklerskich wynosiła na koniec ubiegłego miesiąca ponad 1,32 mln. Warto przypomnieć, że w maju założono 4770 nowych rachunków, w kwietniu 18,1 tys. a marcu założono ich aż 28,8 tys.

  • 10085 nowych rachunków maklerskich w czerwcu. 
  • Biuro Maklerskie mBanku najpopularniejsze. 
  • W pierwszym półroczu 2020 roku założono łącznie 73 tys. nowych rachunków.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Wzrost liczby nowych rachunków w BM mBanku

W związku z sytuacją gospodarczą i dynamicznymi ruchami na giełdach, inwestowaniem zaczęło się interesować coraz więcej osób. Kolejne miesiące to rekordowe przyrosty nowo otwartych kont w domach maklerskich. Marzec i kwiecień przyciągnęły do inwestowania ponad 45 tys. nowych osób. W maju było już znacznie spokojniej, choć liczba 4770 nowych kont w normalnych okolicznościach mimo wszystko robiłaby wrażenie.

W czerwcu, liczba nowych rachunków ponownie wzrosła. Taki stan rzeczy miał bezpośredni związek z mocnymi wzrostami na giełdach co przekładało się na wzrost popularności tej formy inwestycji kapitału.

Rachunki w wybranych domach maklerskich w miesiącach luty-kwiecień 2020. Źródło: kdpw.pl

MBank Biuro Maklerskie zyskał w samym tylko czerwcu 2976 nowych klientów, co umacnia go na pozycji lidera w tym zestawieniu. W BM ING Banku przybyło nieco mniej, bo 2943 konta.

DM Banku Handlowego zwiększył stan posiadania o 798 rachunków, DM BOŚ o 716, Santander BM o 468, BM PKO BP o 443, a BM Alior Banku o 425.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here