Naga Markets10 spółek z GPW z największym potencjałem wzrostu notowań wg BM BNP ParibasBiuro maklerskie Banku BNP Paribas przygotowało raport, w którym analizuje rynek m.in. akcji i obligacji, pod kątem opłacalności danej inwestycji. Raport datowany jest na 14 stycznia. My skupimy się na części dotyczącej spółek z GPW. Poniżej omówienie najciekawszych spółek, które zdaniem analityków BM BNP Paribas, mają obecnie największy potencjał wzrostu kursu.

Budimex

„Rekordowy portfel zamówień oraz rosnące marże (niższe koszty surowców i podwykonawstwa) będą wspierać wyniki Budimexu w kolejnych kwartałach, potencjalna sprzedaż segment deweloperskiego również może stanowić pozytywny aspekt inwestycyjny” – podano w uzasadnieniu. Na wykresie widać, że kurs cały czas rośnie i obecnie znajduje się na historycznych maksimach.
budimex

Te artykuły również Cię zainteresują
Benefit

Benefit bez problemu przeszła rynkowe zawirowania w trakcie pierwszej fali COVID-19 i szybko zaczęła odzyskiwać klientów, obecna skala lockdown jest mniejsza, a spółka jest naszym zdaniem przygotowana do szybkiej odbudowy biznesu w 2021 r.” – podano.

Obecnie kurs ma za sobą spore odbicie i zaczyna testować czytelny opór. Biorąc pod uwagę korektę na szerokim rynku, wydaje się, że zanim dojdzie do jego przełamania, może pojawić się ruch korekcyjny.
benefit

ML System

„Spółka z jednej strony mocno korzysta z e wzrastającej w naszym kraju popularności instalacji fotowoltaicznych, rozwija także ciekawe technologie produkcji innowacyjnych szyb z powłokami kwantowymi. Istotną pozytywną informacją jest także otrzymanie we wrześniu dofinansowania z PARP (88,5 mln zł) na projekt „Active Glass”, przez co spółka zrezygnowała z planowanej drugiej w tym roku emisji akcji” – uzasadniono w raporcie.

Kurs pokonał niedawno główny opór w rejonie 85 zł, które powinien teraz działać jako wsparcie. Korekta z ostatnich dni nie wskazuje na silną reakcję podaży, co sugeruje spore szanse na dalszy wzrost notowań.
ml system

Czytaj także: Jak nie kupować akcji na górce? – system PRE-Trend Reversal Krutsingera

Stalprodukt

„Kurs spółki odzwierciedla w ostatnim czasie aprecjację cen cynku, które charakteryzuje od kilku miesięcy trend wzrostowy. Stratedzy BNP Paribas pozostają pozytywni odnośnie metali przemysłowych, a głównym czynnikiem mającym wpływać na dalszą aprecjację ich cen pozostaje zakładane, mocne odbicie aktywności gospodarczej w 2021 roku oraz relatywnie lepsze zachowanie Chińskiej gospodarki, która jest jednym z głównych konsumentów tej grupy surowców. Zgodnie z ostatnimi danymi Polskiej Unii Dystrybutorów Stali, ceny produktów stalowych w kraju mocno odbijają o d początku IV kwartału 2020 roku, co powinno również wspierać sentyment do akcji spółki”.

Patrząc na wykres tygodniowy, wydaje się, że poziom przynajmniej 360 zł jest na wyciągnięcie ręki i jego zdobycie to tylko kwestia czasu.
stalprodukt

Wielton

„Zarząd dostrzega odwrócenie negatywnych tendencji, w szczególności na rynkach zachodnich, gdzie portfel zleceń pozwala z optymistycznie zakładać kontynuację odbicia w 2021 roku, chociaż w mniejszej dynamice. Obserwujemy więc poprawę otoczenia spółki oraz działania optymalizacyjne w zakładach.Wg komentarza Zarządu, portfel zamówień na nadchodzący rok wskazuję na powrót wolumenów do poziomów sprzed epidemii” – napisano w raporcie.

Wielton ma za sobą spore odbicie i przełamanie linii trendu spadkowego. Szukając korekty aby dokonać kupna po niższej cenie, wydaje się, że może ją wywołać opór w rejonie 8,50 zł.
wielton

XTB

„Wyniki za 3Q ’20 oceniamy jako solidne. Obrót na instrumentach pochodnych CFD w lotach znalazł się na podobnym poziomie c o w poprzednich dwóch kwartałach, lecz przy niższej osiągniętej rentowności na lota. Niemniej jednak analizując wyniki w szerszym horyzoncie rentowność wciąż pozostaje na podwyższonym poziomie. To co rozpatrujemy jako ściśle pozytywne to dynamiczne budowanie bazy klientów. Pozostajemy pozytywnie nastawieni do spółki – napisano.

Na wykresie widać, że po wielkiej hossie, przyszła równie głęboka korekta. Następnie przez długi okres czasu cena podlegała konsolidacji, z której doszło do wybicia górą. Aktualnie mamy do czynienia z korektą po impulsie wybijającym. Powrót w okolice 18,50 zł może na nowo zaktywizować kupujących.xtb

Poniżej wszystkie 10 spółek z poziomem SL wskazane w raporcie:


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq 100 notowania | giełda forum | ropa naftowa kurs | dolar prognozy | kurs eur online | jak działa blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here