Naga Markets10 spółek z GPW – faworyci na wrzesień BM BNP ParibasW minionym tygodniu ekonomiści z BM BNP Paribas zaktualizowali listę 10 spółek z GPW, które we wrześniu powinny zachowywać się lepiej niż rynek. Poniżej zestawienie wrześniowych faworytów Biura Maklerskiego BNP Paribas wraz z krótkim omówieniem.

ABPL

W ostatnich kwartałach rynek dystrybucji IT utrzymuje wysokie, dwucyfrowe tempo wzrostu, a spółka wykorzystuje swoją silną sytuację finansową, mocną obecność w kanale e-commerce oraz w segmencie dystrybucji VAD aby zwiększyć udziały rynkowe. Rosnąca skala działalności m a z kolei pozytywne przełożenie na rentowność operacyjną. Zwracamy także uwagę na niską wycenę (PE’21 <10x). „W ostatnich kwartałach rynek dystrybucji IT utrzymuje wysokie, dwucyfrowe tempo wzrostu, a spółka wykorzystuje swoją silną sytuację finansową, mocną obecność w kanale e-commerce oraz w segmencie dystrybucji VAD aby zwiększyć udziały rynkowe. Rosnąca skala działalności m a z kolei pozytywne przełożenie na rentowność operacyjną. Zwracamy także uwagę na niską wycenę (PE’21 <
10x)”abpl
Kurs ABPL odbija od lokalnego wsparcia.

Artifex Mundi

„Spółka przedstawiła wstępne przychody za II kwartał bieżącego roku, pokazując wzrost o 43% r/r d o poziomu o k 11,1 mln PLN. Pozytywnie oceniamy perspektywy dalszego wzrostu biznesu spółki, który będzie się opierał przede wszystkim na dalszym skalowaniu i poszerzaniu kanałów pozyskiwania klientów aplikacji Unsolved, która scala część portfolio gier HOPA”

Auto Partner

„Pozytywnie oceniamy długoterminowe perspektywy wzrostu spółki, oczekujemy utrzymania wysokiej dynamiki przychodów i zysków w 2021 r . za sprawą odbicia importu aut używanych, odbudowy mobilności społeczeństwa, rozwojowi sprzedaży eksportowej i wzrostowej tendencji rentowności na rynku części”

Benefit

„Oceniamy, że korekta notowań spółki po sprzedaży akcji własnych może stanowić atrakcyjny moment do zajęcia pozycji. Oczekujemy, że w nadchodzących miesiącach spółka powinna relatywnie szybko odbudować bazę użytkowników kart sportowych i kontynuować rozwój zagraniczny”

Budimex

„Opublikowane wyniki za 2Q21 oceniamy pozytywnie – głównie w kontekście poprawy rentowności w segmencie budowlanym oraz serwisowym. Druga połowa roku powinna przynieść większy przerób (przesunięcie kontraktów w formule PiB) przy co najmniej utrzymaniu dotychczasowej marży”

Grupa Kęty

„Wstępne wyniki za II kwartał b.r. po raz kolejny przebiły konsensus rynkowy. Grupa odnotowała wzrost przychodów r/r o 31%, i zysku netto o 34%. Zarząd poinformował również, że w II kwartale utrzymywała się dobra koniunktura na produkty grupy, a za wzrost przychodów odpowiadał wzrost wolumenów oraz notowań surowców, które odzwierciedlane są w cenach produktów. Dodatkowym wsparciem dla postrzegania akcji może być nadchodzący termin przeglądu opcji strategicznych odnośnie segmentu opakowań giętkich”

kety
Notowania Grupy Kęty blisko linii trendu.

JSW

„Obserwowane w ostatnich miesiącach silne zwyżki cen węgla koksującego i koksu oraz oczekiwana przez zarząd poprawa wolumenów wydobycia powinny przełożyć się na skokową poprawę wyników w 2H’21, a przez to sytuacji bilansowej . Ponadto zwracamy uwagę na uruchomienie na przełomie 2021 i 2022 r . wydobycia z nowej kopalni Bzie oraz restrukturyzacji (przeniesienia d o SRK d o 31 października) kopalni Jastrzębie III, co powinno pozwolić na poprawę efektywności JSW”

invest

Pekabex

„Spółka posiada rekordowy portfel zleceń korzystając na strukturalnym wzroście użycia prefabrykatów i funkcjonując w branżach bardziej odpornych na potencjalne spowolnienie inwestycji (logistyka, mieszkania). Zarząd widzi znaczny potencjał w przejęciu niemieckiej firmy z branży prefabrykatów. Pozytywnie oceniamy perspektywy spółki z uwagi na sprzyjające trendy rynkowe, wysoki portfel zleceń oraz mocny bilans, który pozwala na regularne wypłaty dywidendy”

Selvita

„Pozytywnie oceniamy długoterminowe perspektywy wzrostu wyników po połączeniu z Fideltą”

Wielton

„Bardzo dobra sytuacja w branży transportowej przekłada się na silny popyt umożliwiający podwyżki cen, które równoważą rosnące koszty. Dzięki temu oczekujemy wyraźnej poprawy rezultatów w 2021 r., a dobrym zwiastunem są wyniki za 1Q, kiedy spółka wypracowała wysoką (6,9%) marżę EBITDA, a zarząd podtrzymał oczekiwania na br. (7,0% marży EBITDA, wzrost wolumenów sprzedanych sztuk z 15 tys. w 2020 do 20 tys. w 2021”


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here