Naga Markets10 spółek z GPW - faworyci na czerwiec BM BNP ParibasW minionym tygodniu ekonomiści z BM BNP Paribas zaktualizowali listę 10 spółek z GPW, które w czerwcu powinny zachowywać się lepiej niż rynek. Zdaniem ekspertów, wyjście WIGu na nowe maksima może przyciągnąć na rynek świeży kapitał co wspomoże dalsze wzrosty warszawskiej giełdy. Poniżej zestawienie czerwcowych faworytów Biura Maklerskiego BNP Paribas wraz z krótkim omówieniem.

Cognor

„Utrzymujące się wzrosty cen stali są pozytywnym sygnałem w kontekście wyników za 2Q Cognor Holdingu, nawet jeżeli będą one nieco słabsze względem 1Q (efekt FIFO). Dzięki temu spółka odnotuje w br. rekordowe wyniki finansowe, co pozwoli na znaczą poprawę bilansu i podział zysku z akcjonariuszami” – podano w raporcie.cognor

Stalprodukt

„W Stalprodukcie oczekujemy utrzymania wyraźnego wzrostu wyników r/r, z uwagi na korzystne trendy cen cynku oraz poprawę koniunktury na rynku stali” – uważają eksperci BM BNP Paribas BP.

stalprodukt

KGHM

„Wraz z postępującym odbiciem gospodarczym w 2021 r. i coraz większym popytem na miedź m.in. z kierunku OZE i inwestycji infrastrukturalnych, oczekujemy kontynuacji wzrostów cen surowca, a w ślad za nimi wyceny KGHM. Zwracamy uwagę, że notowania surowca są na najwyższym od ok. 10 lat poziomie, co jest pozytywne dla wyników KGHM w br.” – uważają autorzy raportu.

kghm

Grupa Kęty

„Podwyżka prognozy finansowej na 2021 r. już po wynikach za 1Q pozytywnie świadczy o perspektywach na bieżący rok. Dodatkowym wsparciem dla postrzegania akcji może być nadchodzący termin przeglądu opcji strategicznych odnośnie segmentu opakowań giętkich”.

kety

Auto Partner

„Pozytywnie oceniamy długoterminowe perspektywy wzrostu spółki, oczekujemy utrzymania wysokiej dynamiki przychodów i zysków w 2021 r. za sprawą odbicia importu aut używanych, odbudowy mobilności społeczeństwa, rozwojowi sprzedaży eksportowej i wzrostowej tendencji rentowności na rynku części” – twierdzą eksperci BM BNP Paribas.

autopartner

Wielton

„Bardzo dobra sytuacja w branży transportowej przekłada się na silny popyt umożliwiający podwyżki cen, które równoważą rosnące koszty. Na tej podstawie oczekujemy wyraźnej poprawy rezultatów Wieltonu w 2021 roku”

wielton

AB

„W ostatnich kwartałach rynek dystrybucji IT utrzymuje wysokie, dwucyfrowe tempo wzrostu, a spółka wykorzystuje swoją silną sytuację finansową, mocną obecność w kanale e-commerce oraz w segmencie dystrybucji VAD aby zwiększyć udziały rynkowe. Rosnąca skala działalności ma z kolei pozytywne przełożenie na rentowność operacyjną. Zwracamy także uwagę na niską wycenę spółki

ab

Pekabex

Spółka posiada rekordowy portfel zleceń korzystając na strukturalnym wzroście użycia prefabrykatów i funkcjonując w branżach bardziej odpornych na potencjalne spowolnienie inwestycji (logistyka, mieszkania). Zarząd widzi znaczny potencjał w przejęciu niemieckiej firmy z branży prefabrykatów. Pozytywnie oceniamy perspektywy spółki z uwagi na sprzyjające trendy rynkowe, wysoki portfel zleceń oraz mocny bilans, który pozwala na regularne wypłaty dywidendy” – podano w raporcie.

pekabex

Toya

„Branża budowlana nie odczuła mocno negatywnych skutków pandemii, a wzrost udziału prac remontowych napędzał sprzedaż produktów Spółki. Pozytywnie oceniamy dalszą ekspansję geograficzną oraz stopniowy wzrost sprzedaży online, gdzie spółka odnotowuje ponadprzeciętne marże. Zwracamy także uwagę na niską wycenę” – twierdzą autorzy opracowania.

toya

Mo-Bruk

„Spółka z perspektywicznego sektora gospodarki odpadami, posiada wyraźne przewagi konkurencyjne, co umożliwia generację wysokich marż i przepływów pieniężnych. Sytuację tę potwierdzają wyniki za 4Q 2020 i 1Q 2021, kiedy spółka wypracowała rekordową rentowność, a poprawa marż może utrzymać się również w br.” – uważa BM BNP Paribas.

mobruk

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk kurs | celon akcje | alior kurs | wiadomosci kryptowaluty | mrc notowania | kurs intercars | cd projekt red akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here