Naga MarketsBitcoin Pizza DayDokładnie 10 lat temu, 22 maja 2010 roku miało miejsce historyczne wydarzenie dla ówcześnie małej i dopiero raczkującej społeczności kryptowalutowej. Jeden z jej pierwszych przedstawicieli, Laszlo Hanyecz kupił wówczas dwie pizze w restauracji Papa John’s pizzas w mieście Jacksonville na Florydzie, za które zapłacił 10 tysięcy Bitcoinów.

Bitcoin Pizza Day – 10. rocznica pamiętnej transakcji

Biorąc pod uwagę obecną wycenę Bitcoina, w dniu dzisiejszym wartość tych 10 tys. BTC wynosi ponad 90 milionów dolarów. Wówczas środki te wyceniane były jednak na około 30 dolarów. Przyjmuje się, że zakup włoskich placków był pierwszą transakcją pozwalającą nabyć „fizyczne dobro” przy wykorzystaniu „wirtualnej monety”. Dla uczczenia tego dnia, sympatycy kryptograficznych tokenów obchodzą dzisiaj Bitcoin Pizza Day.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto podkreślić, że dekadę temu Hanyecz nie miał możliwości skorzystania z usług procesorów płatności i systemów obsługujących Bitcoina. Transakcja została „dogadana” poprzez forum dyskusyjne Bitcoin Talk, a dzisiaj za jej równowartość można by zakupić całą sieć serwującą pizzę, a nie tylko dwa pudełka włoskiego placka.

Przypomnijmy także, że pod koniec lutego 2018 roku roku Hanyecz powtórzył swój historyczny wyczyn. Po prawie ośmiu latach od wydania 10 tysięcy Bitcoinów w restauracji Papa John’s pizzas w mieście Jacksonville na Florydzie na zamówienie dwóch pizz, Hanyecz tym razem wydał 0,00649 BTC, aby dokonać takiej samej transakcji. Zamówienie miało na celu przetestowanie technologii sieci Lightning.

Spotkajmy się przy “wspólnym” stole

22 maja to jeden z tych dni, kiedy osoby związane z branżą kryptowalut nie mają problemu z tym, co zjeść na obiad. Oczywistym wydaje się tu bowiem wybór pizzy. Gdyby nie wprowadzone przez rząd ograniczenia mające na celu walkę z pandemią koronawirusa, prawdopodobnie w niemal całym kraju znów organizowane byłyby spotkania, w trakcie których miłośnicy BTC wspólnie świętowaliby 10 rocznicę Bitcoin Pizza Day. Podobne inicjatywy było bowiem organizowane w latach poprzednich. Tym razem, każdy musi jednak świętować w gronie jedynie najbliższej rodziny.

Mimo to, społeczność krypo-entuzjastów przygotowała konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkie szczegóły znajdziecie w poście poniżej:

Bitcoin Pizza Day razem z giełdą kryptowalut CoinDeal

Z niezwykle interesującą inicjatywą wyszła także kryptowalutowa giełda CoinDeal. Maltańska giełda z polskimi korzeniami postanowiła bowiem zapewnić swoim użytkownikom pyszny posiłek w dniu 22 maja zwracając im koszt za zamówioną pizzę.

Wystarczy, że jesteś użytkownikiem giełdy zweryfikowanym przynajmniej na poziomie
Starter, a podczas Bitcoin Pizza Day w godzinach 8-23 GTM+1 zakupisz dla siebie pizzę o
wartości nieprzekraczającej 15 USD (~ 60 złotych). Następnie musisz zrobić sobie zdjęcie z
pizzą oraz osobno zdjęcie paragonu i zgłosić się na bitcoinpizzaday@coindeal.com. Tego
dnia powinieneś także dokonać transakcji kupna lub sprzedaży wybranej kryptowaluty na
CoinDeal i już. Giełda zwróci Ci pieniądze za twój obiad!

Pizza z Bitcoinem LIVE

Z okazji 10 rocznicy Bitcoin Pizza Day zapraszamy Cię także na specjalny LIVE ze specjalnymi gośćmi. Będzie o bitcoinie, jego historii, przyszłości i o tym o czym się zwyczajnie nie mówi:

Autor poleca:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 21 maja 2020: EUR/GBP, Ropa WTI
Następny artykułKursy walut NBP w piątek: kurs dolara, euro, franka i funta pod presją, złoty umacnia się do głównych walut. 22 maja 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here