Naga MarketsMimo, że dziś dopiero 10 maja 2021, to cena Ethereum wzrosła od początku roku już o niemal 500 proc. przekraczając w ten sposób barierę 4 tysięcy dolarów. Spencer Noon z funduszu Crypto VC Variant podzielił się 10 oznakami wskazującymi, że mimo tak znacznych wzrostów, cena ETH może osiągnąć jeszcze o wiele wyższe poziomy. W jego ocenie Ethereum może bowiem już wkrótce kosztować nawet ponad 10 tysięcy dolarów.

Cena ETH przekroczy 10 tys. USD

Specter Noon dostrzegł, że Ethereum generuje zdecydowanie najwięcej przychodów z opłat sieciowych spośród wszystkich blockchainów, co wskazuje na ogromny popyt na drugą co do wielkości kryptowalutę na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po drugie, były szef skupionego na kryptowalutach funduszu inwestycyjnego DTC Capital wskazuje, że sieć Ethereum rozlicza 12 razy więcej wartości niż gigant płatności PayPal i prawie dwa razy więcej niż Bitcoin.

– Ethereum rozlicza wartość 30,5 miliarda dolarów dziennie, znacznie więcej niż Bitcoin i każdy inny blockchain – aby umieścić to w kontekście, PayPal rozlicza ~ 2,5 miliarda dolarów dziennie – przyznał.

Kolejną przesłanką wskazującą na potencjalny wzrost notowań Ethereum do 10 tysięcy dolarów jest stały wzrost ilości aktywnych portfeli, co widać na powyższym wykresie.

invest

Czwartym czynnikiem jest to, że przestrzeń zdecentralizowanych finansów (DeFi), która w dużym stopniu opiera się na sieci Ethereum, ma teraz ponad 65 miliardów dolarów wartości zamkniętej, co wskazuje, że Ethereum jest “technologią finansową klasy instytucjonalnej”.

Piątą oznaką ciągłego rozwoju Ethereum w południe jest rosnąca podaż stablecoinów.

Inwestor kryptowalutowy twierdzi, że kolejnym ważnym wskaźnikiem dla Ethereum jest to, że zdecentralizowane giełdy (DEXs) istniejące w sieci Ethereum zaczynają rywalizować z tradycyjnymi scentralizowanymi giełdami pod względem wolumenu.

Siódmym wskaźnikiem jest to, że tokeny Ethereum wspierane przez Bitcoin, takie jak Wrapped Bitcoin (WBTC) i pBTC, również zyskują na popularności w szybkim tempie. Noon twierdzi, że zjawisko to jest “znakiem, że ETH staje się ekonomiczną próżnią dla wszystkich aktywów, w tym Bitcoina.”

Znakiem numer osiem jest rozgrzany do czerwoności sektor nie-grywalnych tokenów (NFT) eksplodujący w sieci Ethereum. NFT to oparte na blockchainie tokeny o właściwościach, które czynią je weryfikowalnie unikalnymi. Przestrzeń NFT eksplodowała w ostatnich miesiącach, a większość projektów opiera się na blockchainie Ethereum.

– Sprzedaż NFT na Ethereum przekroczyła obecnie ~600 milionów dolarów, z 13 sztukami sprzedanymi za ponad $1 mln każda – wskazał Noon.

Dziewiąty znak, że ETH jest w drodze do 10 tysięcy dolarów według Noona, ma związek z opartą na Ethereum siecią Polygon. Polygon (MATIC) pozwala deweloperom budować interoperacyjne blockchainy na szczycie sieci Ethereum.

– Polygon wykonuje obecnie ~1 mln transakcji dziennie i wdrożył liczne projekty DeFi, w tym Aave, który ma  ponad 2 mld USD płynności – obalając narrację, że ‘Ethereum nie może się skalować’ – przyznał.

Noon twierdzi, że dziesiątym czynnikiem wskazującym, iż cena Ethereum wkrótce przekroczy 10 000 USD, jest nadchodząca aktualizacja EIP 1559, która zmieni rynek opłat ETH. Inwestor twierdzi, że wysoce oczekiwana aktualizacja jest bycza dla ETH na wielu poziomach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gpw | indeks nasdaq | akcję pgnig prognozy 2020 | kurs mercator | wiadomości bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWyniki Vigo System ocenione jako neutralne – Ipopema Securities
Następny artykułCena kukurydzy po 8 dolarów? Analiza techniczna surowca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here